• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

8 Mile

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: 8 Mile
 
Premiéra na SR: 20. marec 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 110
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: , ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2380 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Každá chvíľa je ďalšou šancou

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Každá chvíľa je ďalšou šancouEminem (vlastným menom Marshall Mathers – nar.17.10.1972 v Kansas City, USA) je dnes jednou z najznámejších a tiež najlepšie platených hviezd hudobnej scény. Vedome provokuje a dráždi nielen textami svojich songov, ale i životom. Otca nepoznal, vyrastal s mladším bratom a matkou vo veľmi tvrdých podmienkach. I keď nedokončil strednú školu a striedal zamestnania rovnako často, ako v detstve bydlisko, snažil sa už od štrnástich rokov maximálne sústrediť na hudbu. Jeho prvý nezávislý album „Infinite“(1996) sa stretol len s malým ohlasom, ale vzápätí na seba upozornil v súťaži freestyle rap, poriadanej losangeleským rádiom a odvtedy jeho popularita rastie. Napriek tomu, že rap je doménou prevažne černošských spevákov, Eminem je dnes jeho nekorunovaným kráľom. Ako konštatoval hudobný časopis Rolling Stone v recenzii k najnovšiemu abumu „The Eminem Show“ : „Vie, že celý hudobný svet visí na každom jeho slove a má vôľu šokovať aj to najotrlejšie ucho“.
Eminem je rozvedený otec osemročnej dcéry, muž s pestrým trestným registrom predovšetkým za potýčky a nosenie zbrane, ktorého pred 4 rokmi zažalovala vlastná matka o 10 miliónov dolárov za urážky, obsiahnuté v textoch albumu „The Slim Shady LP“.
Film 8 Mile nie je autobiografickým príbehom, ale je ním voľne inšpirovaný a na hlbšej väzbe mu dodáva i fakt, že v ňom Eminem až s prekvapivou bravúrou stelesnil hlavného hrdinu Jimmiho. Zachytáva len kratučký úsek v živote dospievajúceho chlapca, bojujúceho o víťazstvo v rappovej súťaži. Je situovaný do Detroitu, kde Eminem skutočne žil, do bezútešnej štvrte chudobných karavanov a schátralých domov, ktorú od „bielej“ časti oddeľuje rovná, nekonečne dlhá ulica s názvom 8 Mile.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .