• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

A čo ak je to pravda?

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Just Like Heaven / If Only It Were True
 
Premiéra na SR: 8. december 2005
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 95
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
6 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Život po živote je krásny.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Romantická komédia A čo keď je to pravda? rozpráva príbeh dvoch ľudí, ktorí dokázali, že láska je naozaj nesmrteľná. Renomovaný komediálny režisér Mark Waters (Protivné baby, Medzi nami dievčatami) dal dokopy Reese Witherspoonovú a Marka Ruffala vo filme natočenom podľa rovnomenného bestselleru.
Keď si David prenajal byt v San Franciscu, posledná vec, ktorú vo svojom novom domove očakával, bola spolubývajúca. Trochu hysterická mladá dáma Elizabeth sa totiž pred ním naraz zjaví ako duch a začne tvrdiť, že Davidov nový byt patrí vlastne jej. David to pokladá za obrovské nedorozumenie, ale len do chvíle, kým sa Elizabeth nevyparí rovnako rýchlo ako sa objavila. Nie nadlho. Začne sa Davidovi nevyspytateľne zjavovať, pokým si on neuvedomí šialenú „pravdu“ – nasťahoval sa do bytu po duchovi, ktorý odmieta uznať svoju smrteľnosť. V snahe donútiť Elizabeth, aby konečne odpočívala v pokoji, k sebe postupne nájdu cestu a nakoniec sa do seba zamilujú. Môže mať taký vzťah budúcnosť?
„Dobrá romantická komédia musí mať nejakú zásadnú prekážku a tá naša patrí k tým najlepším. Jeden z milencov žije v normálnom svete a druhý je zrejme mŕtvy. I keď sa nemôžu jeden druhého dotknúť, funguje to medzi nimi skvele“, hovorí režisér. Behom natáčania to skvele fungovalo aj medzi hlavnými predstaviteľmi.
„Reese je krásne a chytré dievča, naviac má komediálny talent, ktorý jej umožňuje vyrozprávať všetky dialógy tak, že vyznievajú prirodzene vtipne. U Marka máte zase pocit, že snáď ani nehrá, čo je základným poznávacím znamením skvelého herca.“
Aby scény s Elizabeth, ktorú môže vidieť iba David, dopadli čo najlepšie, točili sa vždy na dva razy – s Reese a bez nej. A tá si svoju rolu mimoriadne užívala.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .