• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Baader Meinhof Komplex

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Der Baader Meinhof Komplex
 
Premiéra na SR: 4. jún 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: Nemecko
 
Dĺžka filmu: 150
 
Distribútor:
 
Žáner: , , ,
 
Scenár: , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Film spracováva príbeh nemeckej, prevažne študentskej teroristickej organizácie RAF (Die Rote Armee Fraktion), ktorá vznikla ako reakcia na brutálny policajný zásah pri demonštrácii v roku 1967. Protesty študentov, väčšinou proti vojne vo Vietname, alebo v prípade vyššie uvedenej demonštrácii proti Iránskemu šahovi – boli políciou tvrdo a často násilne potlačované. 2. júna 1967 bol pri […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Film spracováva príbeh nemeckej, prevažne študentskej teroristickej organizácie RAF (Die Rote Armee Fraktion), ktorá vznikla ako reakcia na brutálny policajný zásah pri demonštrácii v roku 1967. Protesty študentov, väčšinou proti vojne vo Vietname, alebo v prípade vyššie uvedenej demonštrácii proti Iránskemu šahovi – boli políciou tvrdo a často násilne potlačované. 2. júna 1967 bol pri demonštrácii proti režimu v Iráne políciou zastrelený jeden študent.

RAF vznikla až v roku 1970 a medzi jej členov patrila i novinárka Ulrike Meinhofová, Andreas Baader so svojou priateľkou Gudrun Enssliovou, Horst Söhnlein a ďalší. Film sa podrobne venuje ich partizánskej činnosti, bombovým útokom, strelbe a pod. a tiež aj súdnym procesom. Činnost RAF však neustála s ich uveznením, ktoré prebiehalo postupne, pretože prichádzali ďalšie geercie nespokojných študentov, ktorí viac či menej šli po stopách prvej generácie.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .