• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Biela masajka

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Die Weisse Massai / The White Massai
 
Premiéra na SR: 2. november 2006
 
Premiéra vo svete: 2005
 
Krajina pôvodu: Nemecko
 
Dĺžka filmu: 131
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár: , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Sen o veľkej láske sa zmenil na boj o prežitie.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Na konci dovolenky v Keni sa Carola (Nina Hoss) stretáva s Lemalianom (Jacky Ido, pôvodom z Burkina Faso), bojovníkom z kmeňa Samburu, ktorý so svojimi zbraňami a v tradičnom kmeňovom odeve pôsobí strhujúcim dojmom. Fascinovaná Carola sa do neho bláznivo zaľúbi, čo má však fatálne dôsledky.

Impulzívne zruší spiatočný let a svojho priateľa Stefana (Janek Rieke) pošle domov samého. V Keni sa vzápätí pustí do hľadania Lemaliana. Po zničujúcej ceste africkou divočinou stretne Elisabeth (Katja Flint), s ktorou sa spriatelí. V meste potom konečne nájde svojho vysnívaného muža a nasleduje ho do jeho dediny Barsaloi.

Carola sa rozhodne zabudnúť na svoj predchádzajúci život vo Švajčiarsku a s obrovskou energiou sa snaží prekonať všetky prekážky odlišnej civilizácie a začať v Afrike nový život. To, čo považovala za najväčšiu lásku vo svojom živote, sa však zmení na utrpenie – dobrodružstvo medzi nebom a peklom, počas ktorého si siahne až na dno svojich síl.

Film Biela Masajka nemeckej režisérky Hermine Huntgeburth podľa rovnomenného bestselleru Corinne Hofmann vznikal priamo v keňských reáliách. Snímka opisuje skutočný príbeh mladej ženy, ktorá sa snaží zdolať nespočetné množstvo prekážok osobitej a neznámej kultúry, aby mohla prežiť svoju životnú lásku.

Dobrodružstvo, ktoré ju previedlo rajom i peklom, trvalo štyri roky. Odvážna a rozhodná žena, hrdý bojovník a nádherný ľúbostný príbeh, odohrávajúci sa v očarujúcom africkom prostredí – to boli ingrediencie, ktoré knihe priniesli medzinárodný úspech. Preložili ju do 16 jazykov a predali sa z nej viac ako 4 milióny výtlačkov.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .