• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Červený drak

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Red Dragon
 
Premiéra na SR: 31. október 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 130
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
8 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Návrat ku koreňom zla. Prvá a najdesivejšia kapitola trilógie o Hannibalovi Lecterovi

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Návrat ku koreňom zla. Prvá a najdesivejšia kapitola trilógie o Hannibalovi LecteroviWill Graham , agent FBI, je síce muž stredného veku, ale predsa už tretí rok v penzii. Do dôchodku odišiel po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, keď sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Ten mu vtedy pomáhal. Will ale netušil, že mu pomáha práve ten, po ktorom pátra.
Niekdajší kolega Jack Crawford má teraz na krku nie menej hrozivý prípad. Masaker dvoch rodín, vždy za splnu. Do plného mesiaca chýbajú tri týždne, keď Jack požiada Willa o pomoc pri pátraní po mužovi, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou geniálnym šialencom, alebo stelesnením zla. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať.
V roku 1981 publikoval Thomas Harris Červeného draka, prvý diel voľnej trilógie o skvelom psychiatrovi, ktorý svoje vedomosti odovzdal do služieb krvavých zločinov. Muža, ktorý je esenciou zla, si väčšina z nás spája s majstrovským hereckým výkonom britského herca Anthonyho Hopkinsa v oscarovom Mlčaní jahniat a jeho pokračovaním Hannibal. Obe filmové adaptácie doslova eskalovali popularitu ľudského monštra menom Hannibal (kanibal). Na rozdiel od časovej postupnost literárnych predlôh sa na plátnach kín objaví prvá časť až ako posledná. Režisér Brett Rattner držal v ruke scenár Teda Tallyho, ktorý je podpísaný i pod dnes už klasickým Mlčaním jahniat a povolal pred kameru Dante Spinottiho skutočne mimoriadne obsadenie na čele s Hopkinsom. Čo meno, to silná herecká osobnosť. Niet preto divu, že Červený drak je právom považovaný za jeden z komerčne najsilnejších titulov tohto roka.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .