• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Denná hliadka

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Day watch / Dnevnoy dozor
 
Premiéra na SR: 18. október 2007
 
Premiéra vo svete: 2006
 
Krajina pôvodu: Rusko
 
Dĺžka filmu: 130
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Nočná hliadka odovzdala vládu…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Pred dvomi rokmi film Nočná hliadka, prvý diel fantasy trilógie režiséra Timura Bekmambetova, dobyl celý svet. Tisícky fanúšikov okúzlilo prepojenie modernej sci-fi, fantasy a východných mytológií. Druhý diel série Denná hliadka pokračuje v rozprávaní príbehu o súboji Svetlej a Temnej strany, ktorý sa odohráva v súčasnom Rusku, ale v podstate i naprieč celými dejinami civilizovaného sveta.
Hrdina prvého dielu Anton sa snaží svojho syna uchrániť napriek jeho excesom a zahladzuje po nich stopy aj pred vlastnými ľuďmi. Naopak Temná strana trpezlivo vyčkáva, až v sebe Jegor po narodeninách prebudí monštróznu silu. Mier medzi oboma stranami je príliš krehký na to, aby ho nedokázalo narušiť ani najmenšie nedopatrenie, ktorého sa hlavní hrdinovia v zmätkoch, ktoré nastali, dopustia . A keď je Moskva, tak ako ju poznáme, takmer zrovnaná so zemou, príde na rad Krieda osudu, posvätný predmet, ktorý môže Antonovi dovoliť vrátiť sa v čase a zabiť svoje vlastné dieťa. Cesta späť bude viac než ťažká.
Film bol do ruských kín uvedený v januári roku 2006 a behom pár dní sa stal komerčne najúspešnejším domácim titulom všetkých čias. Oproti prvému dielu film vznikol s ďaleko väčším rozpočtom, čo je najviac vidno na akčných scénach, historických reminiscenciách a v trikoch. Diváci sa tak dočkajú nielen fascinujúcej historickej bitky, ale i divokej automobilovej naháňačky, končiacej na stene jednej z moderných moskovských budov. Strhujúce tempo tohto filmu sa v okolitých krajinách predstavilo až v tomto roku na niekoľkých filmových festivaloch.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .