• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Diabol nosí Pradu

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Devil Wears Prada
 
Premiéra na SR: 26. október 2006
 
Premiéra vo svete: júl 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 109
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
14 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Džob, pre aký by milióny žien zabíjali.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V závratnom svete newyorskej módy, kde nepodarený účes môže zabiť celú vašu kariéru, je časopis Runway vysneným Olympom všetkých, ktorí sa čo len trochu zaujímajú o svoj vzhľad. Pod vedením najmocnejšej ženy módneho priemyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), ktorá mu vládne tvrdou rukou s dokonale pestovanými nechtami, je Runway obávaným testom, akým musí prejsť každý, kto chce v tomto svete niečo znamenať.

Pri plnení svojho poslania – urobiť z Runway módnu bibliu New Yorku, a teda zároveň celého sveta – nepripustí, aby jej čokoľvek stálo v ceste… Vrátane dlhého radu asistentiek, ktoré nesplnili jej očakávania. Je to práca, v ktorej nemôže vydržať nikto, kto má aspoň štipku sebaúcty – no zároveň miesto, pre aké by milióny mladých Newyorčaniek dokázali zabiť.

Miesto Mirandinej asistentky by mohlo byť bránou do veľkého sveta módy pre čerstvú absolventku prestížnej vysokej školy Andy Sachs (Anne Hathaway). V nevýraznom oblečení, ktoré ju pasuje skôr na nesmelú študentku než na modernú ženu, pôsobí medzi armádou superštíhlych módnych dračíc, križujúcich chodby manhattanskej centrály časopisu v ihličkách, ako päsť na oko. Už počas prvej návštevy jej začína byť jasné, že úspech v tomto priemysle si vyžaduje viac ako len nadšenie a odhodlanie.

Miranda má síce celý módny svet obmotaný okolo prsta, no má problém nájsť a udržať si dobrú asistentku. Andy sa na túto prácu vôbec nehodí. Má však niečo, čo ostatným adeptkám chýba: Nechce sa zmieriť s neúspechom.

Aby sa stala perfektnou asistentkou, musí sa zmeniť podľa Mirandiných predstáv. Čoskoro dokáže – na neveľké nadšenie svojho priateľa – rozprávať ako prvotriedny znalec módnych trendov, chodiť ako modelka a už si za žiadnych okolností nepletie Dolceho a Gabbanu. Čím viac však vidí Mirandinými očami, tým väčšmi si uvedomuje, že jej nový svet je úžasné, avšak veľmi neľútostné miesto – a že uspieť v ňom si niekedy vyžaduje veľké obete.

Predlohou filmu Diabol nosí Pradu je rovnomenný knižný hit z pera Lauren Weisberger, ktorý strávil na rebríčku bestsellerov New York Times 6 mesiacov a preložili ho do 27 jazykov. Režíroval ho David Frankel, ktorý skúmal vrtochy módneho sveta a celebrít už v úspešnom televíznom seriáli Sex v meste.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .