• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Diktátor

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Dictator
 
Premiéra na SR: 17. máj 2012
 
Premiéra vo svete: 2012
 
Krajina pôvodu: USA
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Rozosmial vás Borat. Pobavil vás Bruno. Teraz prichádza DIKTÁTOR !

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Volá sa Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považovaný za posledného mohykána medzi diktátormi. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašskom Boratovi a rakúskom Brunovi nasadil mužnú bradu a spolu s ňou i masku neobmedzeného vládcu krajinky s názvom Wadiya, ktorú chce zo všetkých síl zachrániť pred demokraciou. Takéhoto borca by chcel mať za svojho prezidenta každý. Dominuje vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti, a i napriek tomu je schopný si večer po vládnutí nájsť čas a energiu na porciu kvalitného sexu s ľubovoľnou hollywoodskou herečkou, ktorá je ochotná do jeho subsaharského raja zavítať. Hviezda filmu Transformers Megan Fox by mohla rozprávať. K svojmu ľudu sa chová ako milujúci otec, ktorý vie, že je škoda každej strely, ktorá padne vedľa. Aj preto tak rád vynáša rozsudky smrti, väčšinou vo forme odťatia mečom. Tradícia sa musí dodržiavať, aj keď sa práve snažíte vyvinúť vlastnú jadrovú bombu. Na svete sú ale aj krajiny, ktoré nebezpečiu demokracie neodolali, a ich predstavitelia sa rozhodli pozvať Aladdina do budovy OSN, aby mu vážne prehovorili do štýlu vládnutia. Aladdin, ktorý sa nikoho a ničoho nebojí, sa k výzve postaví čelom a vyrazí do Ameriky. Pre istotu v sprievode svojho hlavného poradcu (Ben Kingsley) a dvojníka, ktorý mu je k nerozoznaniu podobný, až na tú mozgovú kapacitu (pastier kôz ju mať extra veľkú nepotrebuje). Až v tieni Sochy slobody Aladdin na vlastnej koži zistí, aké nákazlivé zriadenie tá „slávna“ vláda ľudu môže byť. Kým sa spamätá, skončí vinou spiklencov polonahý a hlavne k nespoznaniu oholený na ulici, odkiaľ môže len zúfalo sledovať, ako jeho imbecilní záskok zničí v priebehu okamžiku všetko, čo vybudoval on, jeho otec, otec jeho otca a všetci predchádzajúci otcovia. Sprievodcu „džunglou“ normálneho sveta nájde zhodou náhod v človeku, od ktorého by si inak udržoval čo najväčší odstup. V žene (Anna Faris)! Medzi jej ďalšie zásadné chyby patrí to, že je ortodoxnou feministkou s chlpatým podpazuším, ľavicovou aktivistkou, vegetariánkou a neznáša diktátorov všetkého druhu. Napriek tomu sa Aladdin s jej pomocou pokúsi pre svoju krajinu diktatúru a tyraniu zachrániť. Keďže aj tento Cohenov film režíroval tvorca Borata a Bruna Larry Charles, Diktátor sa od obidvoch výrazne odlišuje. Nezahráva sa totiž s dokumentárnym štýlom rozprávania, ale naplno priznáva, že ide o vyfabulovaný príbeh o tom, že i krutovládcovia môžu byť v súkromí veľmi milí ľudia. To tento rok dokázal aj Aladdin, ktorý na oscarovej show rozsypal ostatky Kim Čong Ila, čím obetavo splnil jeho posledné želanie…

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


Diktátor

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The great dictator
 
Premiéra na SR: 1940
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 126
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera: ,
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Zmes situačnej grotesky azda najslávnejieho komika nemého filmu s nekompromisne ostrou paródiou a satirou na vtedajšiu politickú situáciu.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Zmes situačnej grotesky azda najslávnejieho komika nemého filmu s nekompromisne ostrou paródiou a satirou na vtedajšiu politickú situáciu.Nebezpečenstvo hroziaceho vojnového konfliktu urýchlilo rozhodnutie Charlesa Chaplina prispieť svojím dielom k obrane ideálov slobody. Vo svojom Diktátorovi zaujal kategoricky odmietavé stanovisko voči fašizmu a jeho vládcom. Pred celým svetom odhalil úbohosť a krutú smiešnosť Adolfa Hitlera, postihol abnormalitu a vyšinutosť fašizmu: Chaplinov diktátor Hynkel v sebe zlučuje sentiment so zvieracím hulákaním do mikrofónu. Je to teda slaboch, trpiaci komplexom menejcennosti a zároveň chorobným pocitom nadradenosti. Vo filme stelesňuje Chaplin už spomínaného diktátora Hynkela a prenasledovaného židovského holiča, ktorých si nakoniec pre vonkajšiu podobnosť zamenia. Pre Hynkelove prejavy si Chaplin vymyslel umelý jazyk, použil pritom všetky náležitosti rečníckej nemčiny a skvele ho uplatnil aj v milostnej scéne. Vo filme nechýbajú ani scény plné čistej komiky (dnes už klasické) – ako napríklad holenie zákazníka v rytme Brahmsovho Uhorského tanca.
FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .