• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Dnes neumieraj

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Die Another Day
 
Premiéra na SR: 2. január 2003
 
Krajina pôvodu: UK
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
16 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

James Bond 007. Nikdy nebol lepší

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

James Bond 007. Nikdy nebol lepšíV roku 40. výročia premiéry prvého filmového príbehu o najslávnejšom tajnom agentovi všetkých čias prichádza už jeho dvadsiate pokračovanie. James Bond, agent v tajnej službe Jej veličenstva s označením 007, ktoré mu dáva povolenie pri výkone služby zabíjať, je tu opäť aby zachránil svet pred megalomanským maniakom pripravujúcim sa prevziať vládu nad ním do svojich rúk.
Neexistuje vo svete filmu obdobná filmová séria. Po započítaní inflácie dosiahli tržby z predchádzajúcich devätnástich Bondoviek neuveriteľnú sumu 8,4 miliardy dolárov, čo je mimochodom viac ako ročný rozpočet Slovenskej republiky. Štatistici vypočítali, že štatistický každý druhý obyvateľ Zeme videl aspoň raz na filmovom plátne jeden z príbehov, ktorým dal pôvodný literárny život britský spisovateľ Ian Fleming.
Dnes neumieraj je dôstojným pokračovateľom svojich slávnych predchodcov. Prirodzene priamo nadväzuje na predchádzajúce tri filmy, v ktorých sa Bondom stal charizmatický Pierce Brosnan a nepriamo aj na všetky predošlé. Znalci filmových bondoviek nájdu v Die Another Day jasnejšie alebo skrytejšie odkazy na ktorýkoľvek z filmov. Tí, ktorí uvidia Bonda na striebornom plátne po prvý krát si však môžu vychutnať skvelý akčný film, v ktorom nechýbajú dych vyrážajúce kaskadérske scény, ale aj exotické prostredie, krásne ženy ako aj vždy novátorskú úvodnú titulkovú sekvenciu s titulnou pesničkou.James Bond sa tentoraz dostane do veľmi vážnych problémov a istý čas je nútený pôsobiť na vlastnú päsť mimo štruktúr MI6. S pomocou svojej americkej kolegyne Jinx a vynálezov svojrázneho zbrojmajstra (v tomto prípade skôr gadget mastra) Q napokon zlikviduje protivníka, ktorý chce vyvolať konfrontáciu na rozdelenom kórejskom polostrove.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .