• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Fanfán tulipán

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Fanfan la tulipe
 
Premiéra na SR: 27. november 2003
 
Krajina pôvodu: Francúzsko
 
Dĺžka filmu: 97
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Vtip, odvaha, šarm – bláznivý miláčik Šťasteny a krásnych žien sa vracia.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Vtip, odvaha, šarm – bláznivý miláčik Šťasteny a krásnych žien sa vracia.Cigánske dievča Adeline prorokuje dedinskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi, že sa ožení s kráľovskou dcérou. Mladík, ktorý sa doteraz zaujímal predovšetkým o dobývanie sŕdc dedinských krások, má pred sebou konečne cieľ, ktorý stojí za to. Aby sa mu priblížil, nechá sa naverbovať do kráľovskej armády. Rozhodnutie zoznámiť sa s princeznou ho však skoro stojí život. Ešte že je tu krásna Adeline, ktorá Fanfána oddane miluje a ktorá je ochotná nasadiť za priateľa vlastný krk – i česť. Kedy si to však mladík posadnutý svojim snom o vznešenosti a hrdinstve konečne všimne? Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke a spása Francúzska i pravej lásky je v rukách jediného muža.
Producentom a spoluscenáristom remakeu klasickej romantickej komédie, ktorá pred päťdesiatimidvoma rokmi preslávila režiséra Christiana-Jacquea, sa stal Luc Besson, jeden z komerčne najúspešnejších a najvplyvnejších producentov Francúzska. Réžie sa ujal skúsený Gérard Krawczyk (Taxi Taxi, Taxi 2003, Wasabi), ktorý s chuťou prijal výzvu vrátiť sa k jednému z najúspešnejších titulov povojnovej francúzskej kinematografie – a natočiť jeho modernú, odľahčenú verziu.
Vincent Perez potvrdzuje svoje postavenie prvého milovníka francúzskeho filmu rolou, v ktorej v roku 1952 zažiaril legendárny Gérard Philipe. Rolu krásnej cigánky Adeline, v pôvodnom filme stvárnenej Ginou Lollobrigidou, sa ujala hollywoodska hviezda španielskeho pôvodu Penélope Cruz.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .