• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Fontána

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Fountain
 
Premiéra na SR: 17. máj 2007
 
Premiéra vo svete: 24. november 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 97
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
4 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Čo keby ste mohli žiť večne ?

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Fontána je príbehom o dlhej životnej ceste muža, ktorý sa rozhodol čeliť osudu a zviesť s ním večný boj o záchranu milovanej ženy. Jeho epická cesta sa začína v 16. storočí v Španielsku, kde sa ako dobyvateľ Thomas vydáva hľadať Fontánu mladosti – legendárny artefakt, ktorý údajne nesie dar večného života. Ako súčasný vedec Tommy Creo sa zúfalo snaží nájsť liek na rakovinu, na ktorú umiera jeho milovaná žena Isabel. A ako pútnik vesmírom Tom z 26. storočia začína behom cesty konečne rozumieť tajomstvám, ktoré ho sužovali po celé tisícročie. Zatiaľ čo Thomas v troch rozličných inkarnáciách – ako bojovník, vedec a prieskumník – objavuje tajomstvá života, lásky, smrti a znovuzrodenia, tri rôzne príbehy smerujú k spoločnej pravde.
Film Fontána je strhujúcim a intímnym príbehom o láske a snahe vyrovnať sa s ľudskou smrteľnosťou, ktorý sa odohráva v troch rôznych epochách. Darren Aronofsky sa rozhodol spracovať túto tému do podoby scenára po tom, čo si uvedomil, že príbehy o hľadaní večného života sú síce súčasťou mnohých svetových kultúr, ale na filmové plátno sa im podarilo preniknúť len veľmi zriedka.
Okrem toho, že sa Hugh Jackman musel vysporiadať so zložitými emocionálnymi prechodmi, vyžadovala trojrola tiež veľkú fyzickú zdatnosť. V úseku, ktorý sa odohráva v Španielsku, sa Tomas musí prebojovať do strateného mayského chrámu, kde má bojovať proti vojakovi s horiacim mečom. Pre sekvencie z budúcnosti musel 14 mesiacov študovať tai chi a jógu. Tento segment naviac vyžadoval, aby sa dal ostrihať dohola.
Oba objekty jeho nehynúcej lásky – španielsku kráľovnú Isabel a Tommyho nemocnú manželku Izzi – stvárnila Rachel Weisz, ktorú oslovila predovšetkým inkarnácia postavy zo súčasnosti. “Izzi je obyčajný človek. Musí sa vysporiadať so skutočnosťou, že zomrie omnoho skôr, než chce, ale nakoniec svoj osud príjme a naučí sa s ním žiť. Myslím si, že je veľmi statočná“, hovorí herečka.
Vo svojom jadre je Fontána veľmi jednoduchým ľúbostným príbehom o strate blízkeho človeka a o tom, čo vás taká skúsenosť naučí. Thomas v každej inkarnácii miluje Izzi tak hlboko, že je ochotný urobiť čokoľvek pre jej prežitie. Bohužiaľ si ale neuvedomuje, pokým vyvíja obrovskú snahu o to, aby mohli spolu žiť večne, jej život mu uteká pod rukami.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárov



Napíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .