• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Hartova vojna

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Hart's war
 
Premiéra na SR: 4. apríl 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 124
 
Distribútor:
 
Výrobca: ,
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Za odvahu, za česť

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Za odvahu, za česť.Kto je dôstojník Hart (Colin Farrell)? A akú vojnu vedie? Hart je študentom práva na špičkovej americkej univerzite a syn senátora. Ale je rok 1944, druhá svetová vojna, a tento nedoštudovaný právnik, ktorého zajali pri operácii pri Ardenách, sa ocitne spolu s ďalšími americkými vojakmi v nemeckom zajateckom tábore. Tak povediac cez noc sa z neho musí stať hotový právnik, obhajca a tiež dospelý statočný muž, ktorý vie, čo je jeho povinnosť.
A kto je plukovník William McNamara (Bruce Willis)? Má v krvi nielen zmysel pre disciplínu , ale i pre odvahu a česť. Snaží sa za každú cenu udržať v tábore poriadok. Je poverený velením nad americkými vojakmi, ktorí sú v zajateckom tábore uväznení. Jeho úlohou je čeliť aj rasistickým prejavom vojakov, v ktorých ide o život.
V tábore dôjde k vražde. Je z nej obvinený jeden z čiernych vojakov. Nemecký správca tábora plukovník Werner Vissera (Marcel Iures) dá povolenie na vykonanie vojenského súdu. Obhajobou kolegu je poverený Hart. Behom procesu pripraví plukovník McNamara nebezpečný plán, ako zničiť neďalekú továreň na strelivo. Je to dômyselná hra o čas, ale i o životy, a každý z vojakov v nej má svoju nebezpečnú rolu…
Hartova vojna je silný príbeh o statočnosti a odvahe amerických vojakov, ktorí i v zajateckom tábore dokážu pokračovať v tom, o čom sú presvedčení, že im ľudská i vojenská česť velí.Strhujúci vojnový príbeh bol natočený v Českej republike.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .