• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kniha Džungle 2

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Jungle book 2
 
Premiéra na SR: 13. marec 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Mauglí, Balú, Šer Chán a všetky ostatné postavy známe z Knihy džungle sa vracajú na plátna kín po vyše tridsiatich rokoch, aby očarili úplne novú generáciu návštevníkov v ďalšom celovečernom kreslenom filme.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Mauglí, Balú, Šer Chán a všetky ostatné postavy známe z Knihy džungle sa vracajú na plátna kín po vyše tridsiatich rokoch, aby očarili úplne novú generáciu návštevníkov v ďalšom celovečernom kreslenom filme. Dej Knihy džungle 2 priamo nadväzuje na dej slávneho filmu z roku 1967 (posledného, na ktorom sa ešte osobne podieľal samotný zakladateľ spoločnosti, nezabudnuteľný Walt Disney). V tomto pokračovaní sa Mauglí pohybuje medzi dvoma svetmi. Žije v osade medzi ľuďmi a prvýkrát spoznáva, aké to je, žiť v milujúcej rodine. Najbližšie má k svojmu nevlastnému bratovi Randžanovi a k svojej najlepšej priateľke Šantí, dievčaťu, ktoré ho vytiahlo z džungle. Žiť v spoločnosti ľudí však znamená pridržiavať sa ľudských zvyklostí a pravidiel, čo často znamená obmedzovanie slobody, na ktorú bol zvyknutý počas svojho voľného života v džungli. Tú sa mu stále nepodarilo vyrvať zo svojho srdca. Je mu smutno za starým priateľom medveďom Balú, ktorému Mauglí takisto veľmi chýba. Zatiaľ čo múdry panter Bagíra a slonia hliadka plukovníka Hathiho presviedčajú Balúa, aby ponechal Mauglího v jeho súčasnej ľudskej existencii, Mauglí múti hlavu svojim rovesníkom z dediny a vykresľuje im džungľu v tých najpríťažlivejších farbách. Pritom dedinské deti boli odmalička vychovávané v rešpekte pred nebezpečenstvami, ktoré v tajomnom pralese číhajú, a majú striktný zákaz doňho vstúpiť. Mauglího lákavé rozprávanie, podporené ešte navyše rezkou pesničkou o krásach džungle, však zapôsobia na deti tak neodolateľne, že sa na vlastnú päsť vydajú do džungle. Našťastie, zadrží ich Mauglího otčim, ktorý vzápätí potrestá Mauglího za jeho neposlušnosť. Medzitým sa ukáže, že Balú nie je jediný, kto by sa rád stretol s Mauglím. Aj tiger-ľudožrút Šer Chán trpezlivo čaká na hodinu svojej pomsty za potupu, ktorú mu spôsobil Mauglí v predošlom filme. Zlý tiger sa zakráda okolo dediny práve v čase, keď sa Mauglí náhli na stretnutie so starým priateľom Balúom. Šantí si o Mauglího robí starosti, a tak v strachu oňho prekoná vlastný strach z džungle a vydá sa v jeho stopách, zatiaľ čo v jej stopách sa tajne a nenápadne zakráda Randžan.
Balú sa pokúsi presvedčiť Mauglího, že jeho miesto je v džungli a použije na to všetky svoje schopnosti, vrátane svojho hudobného a speváckeho talentu, v pesničke prezentovanej v atraktívnom muzikálovom kabáte v štýle legendárneho priekopníka amerického muzikálu Busbyho Berkeleya. Radosť však netrvá dlho. Šer Chán, túžiaci po krvavej pomste, sa v sprievode známeho slizúňa hada Ká dostane až k dedine a čaká na svoju chvíľu, Mauglí sa ocitá v nebezpečenstve, do ktorého nechtiac zatiahol aj svojich nových kamarátov, a dedinčania, vyburcovaní náhlym zmiznutím detí sa vydávajú na záchrannú výpravu do džungle. Šantí a Balú sa musia spojiť, aby zachránili svojho spoločného priateľa z pazúrov zlého tigra a Mauglí sa napokon nevyhne dileme, koho si vybrať: či svojich starých priateľov, alebo svoju novú rodinu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .