• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Krvavá voľba

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Rules of engagement
 
Premiéra na SR: 3. máj 2001
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 128
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera: , ,
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Americká ambasáda v Jemene je obkľúčená davom sfanatizovaných demonštrantov.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Americká ambasáda v Jemene je obkľúčená davom sfanatizovaných demonštrantov.Plukovník Childers, ktorý zodpovedá za jej bezpečnosť, zaistí 3 helikoptéry, ktorými je evakuovaná celá rodina amerického vyslanca. Nasleduje útok Jemenčanov, pri ktorom sú zabití traja vojaci z ambasády. To je jasný pokyn pre plukovníka, aby dal príkaz na ozbrojenú obranu. 83 jemeských civilistov je zlikvidovaných. Jeho rozhodnutie je ale diplomatickými kruhmi odsúdené. Childers sa stane obetným baránkom a je postavený pred súd.
Vyberie si na svoju obhajobu vojnového veterána z Vietnamu, cynického opilca a dlhodobého priateľa plukovníka Hodgesa, ktorému vo vojne zachránil život. Hodges nie je presvedčený, že svojho priateľa kvalifikovane obháji a snaží sa mu to vyhovoriť.Childers je však skalopevne presvedčený, že práve on je ten pravý. Súdny spor, ten najväčší súboj o objektívnu pravdu a spravodlivosť sa začína…
Tommy Lee Jones (Dvojnásobné obvinenie, Muži v čiernom) a Samuel L.Jackson (Star Wars-Epizóda I.) sú hlavnými aktérmi dramatického príbehu, ktorý podľa príbehu Jamesa Weba natočil režisér William Friedkin. V dráme o tom, aké je ťažké zachovať diplomatický postup, keď ide skutočne o život i o súdnych praktikách a sile priateľstva ďalej hrajú Ben Kingsley (Gándhí), Blair Underwood a Guy Pearce.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .