• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kuriér

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Transporter
 
Premiéra na SR: 30. január 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 92
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
97 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali.Frank Martin (Jason Statham) je bývalý príslušník zvláštnej jednotky. Teraz žije zdanlivo kľudným životom na francúzskom pobreží Stredozemného mora. Príležitostne pracuje ako nájomný kuriér, ktorý prepravuje tovar. Plní tajné, niekedy aj nebezpečné úlohy a zachováva tri prísne pravidlá: prvé – nikdy nemeň dohodu, druhé – žiadne mená, tretie- nikdy sa nepozeraj do zásielky.
Najme si ho Američan, známy pod menom „Wall Street“ (viz pravidlo dva), aby doručil zásielku.
Pri jednej zastávke na ceste Frank zistí, že sa jeho balík „hýbe“. Bleskurýchlo poruší pravidlo tri.
Obsahom je krásna žena so zalepenými ústami. Teraz sa Frank ženie po diaľnici so svojou novou spolucestujúcou Lai (Shu Qi) do šokujúcich tajomstiev a smrteľných komplikácií. Posledná vec, ktorú Frank nečakal, je zistenie, že pravidlá existujú preto, aby sa porušovali.
Luc Besson (réžia León, Piaty Element), ako producent filmu „Kuriér“ a známy tým, že má „oko“ na talenty (napr. Natalie Portman), si tentoraz vyhliadol nie príliš známeho herca Jasona Stathama a rozhodol sa, že bude spolupracovať na scenári, ktorý je písaný špeciálne preňho.Film sa natáčal v južnom Francúzsku a ako sám Statham tvrdí, „je to južné Francúzsko nákladných lodí, naftových cisterien a nevzhľadných domčekov, nie je to francúzsky juh Jamesa Bonda“.
Režisér Cory Yuen má na svojom konte cez 30 filmov natočených v Hong Kongu a presadil sa vo všetkých odboroch filmového umenia. Ako režisér, herec, scenárista, producent i ako choreograf akčných scén. Jeho prvý „americký“ projekt bola úspešná akčná komédia Smrtonosná zbraň 4, spolupracoval aj na akčnom sci-fi X-Men.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .