• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Malé oslavy

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Malé oslavy
 
Premiéra na SR: 13. november 2008
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: Slovensko
 
Dĺžka filmu: 94
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Príbeh matky a dcéry. Film o zábleskoch šťastia, ktoré sa rodí z núdze.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Príbeh o vzťahu medzi matkou a dcérou v rytme salsy, ktorá je vraj rovnako dobrá ako sex. Annu Šiškovú a Boleslava Polívku doplňuje talentovaná mladá herečka a začínajúca režisérka Tereza Nvotová. filmový vzťah matky a dcéry je o to skutočnejší a intenzívnejší, že ho v Malých oslavách stvárnili skutočná matka s dcérou. Tereza Nvotová je dcérou Anny Šiškovej. Dospievanie a stratené nevinnosti nás presvedčia, že za krutosťou sveta sa skrýva radosť prenikajúca všetkými smermi.

Film o krutosti a absurdite všedného dňa, o salse, ktorá je vraj lepšia ako sex, ale aj o nehe, láske a nádeji v živote 14-ročnej Agáty, krátko potom, ako sa jej matke zrútil svet.
Tínedžerka Agáta žije so svojou mamou Magdou, ktorú vyhodili z práce. Magda sa rozhodne podnikať, otvorí si kaderníctvo. Vďaka podvodníkovi a nešťastnej hre osudu však príde o všetky investované peniaze i o strechu nad hlavou. Sťahujú sa do sociálnej ubytovne, kde 14-ročná Agáta objavuje zakázaný svet. Kým Magda sa snaží nájsť obživu, Agáta sa zapletie so sídliskovou bandou. Skúša prvé cigarety, alkohol, zažije krádeže v električkách, násilie, strach, ale aj oslobodzujúcu nezodpovednosť.
Magdina kamarátka Zora, bezstarostná a energická žena, ktorá si život užíva vo všetkých smeroch a najmä s mužmi, sa snaží Magdu povzbudiť a motivovať. Ponúkne sa, že malú Agátu vezme na čas k sebe. Zora sa však zoznámila s atraktívnym mužom, česko-kanadským emigrantom Yurim. Jej nádejne vyvíjajúci sa vzťah sa zamotá. Zdá sa jej totiž, že Yuri má k Agáte oveľa bližšie, ako by si želala. Vyhodí Agátu z bytu a rozčarovaný Yuri odchádza tiež.
Malá Agáta sa matke čoraz viac vzďaľuje a zapletie sa do zločinu, pri ktorom je zabitý člen bandy. Agáta sa skrýva. Ako má žiť s pocitom, že zapríčinila smrť ľudskej bytosti ? Kam sa má ukryť pred tými, ktorých mala rada? Kam sa má ukryť pred svetom? A sama pred sebou? Stáva sa, že ľudia sú občas stratení. Agáta cestu nájde…

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .