• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Nenarodení

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Unborn
 
Premiéra na SR: 21. máj 2009
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 87
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Zlo potrebuje život

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Medzi svetom živých a mŕtvych sa potulujú temné duše, ktoré sa snažia vrátiť do života. Ich vstupnou bránou môžu byť citliví jedinci, ktorých postupne zlomia a úplne ovládnu. Týchto démonov nazývajú dybukovia. Ich obete majú len dve možnosti – dobrovoľnú smrť alebo zverenie sa do rúk profesionálneho exorcistu. Túto mrazivú tému si ako východisko svojho hororového príbehu vybral skúsený režisér (Blade, Trinity) a ešte skúsenejší scenárista (Batman začína, Temný rytier) David S. Goyer.
Casey Beldonová je mladá vysokoškoláčka , ktorú trápi snáď len dávna spomienka na matkinu samovraždu. Zrazu sa okolo nej začnú diať čudné veci, ktoré začínajú nadobúdať čím ďalej zlovestnejší charakter. Sny sa prelínajú s realitou, Casey sa začne meniť farba očí, zdanlivo bez príčiny umiera kojenec, ktorého opatrovala… Na konci desivého kolotoča, ktorý ju privedie na samú hranicu šialenstva Casey pochopí, prečo jej matka spáchala samovraždu. Na rozdiel od nej sa ale nepoddá a rozhodne sa s temnými silami, ktoré ju chcú ovládnuť, zviesť nerovný súboj. Pomáhať jej budú priatelia a hlavne židovský rabín Sendak, ktorý ako jediný vie, ako dybuka zastaviť. Alebo sa aspoň tak tvári.
Horor Nenarodení patrí k vzácnym reprezentantom svojho žánru, ktoré nenechajú diváka ani na chvíľu vydýchnuť. Zimomriavky na chrbte v ňom vyvolá už prvý zdanlivo nevinný záber bežiacej Casey a do záverečných titulkov ho neopustia. I keď sa Groyer plaví v zdanlivo bezpečných vodách, ktoré pred ním prešli Vymetač diabla alebo Rosemary má dieťatko, aj tak dokáže prekvapiť. „Myslím si, že aj keď film patrí do žánrovej kategórie horor alebo nadprirodzený thriller, môžete sa naň pozerať aj ako na psychologickú drámu. Sérioví zabijaci s mimoriadnymi schopnosťami alebo rôzni zombies vás môžu vydesiť, ale skutočný strach máte väčšinou len vtedy, keď sa príbeh stretáva s realitou,“ hovorí režisér Goyer. Jedným z dôležitých motívov filmu je i dávna fascinácia dvojčatami a snaha odhaliť mystériá, ktoré ju zahaľujú . Koniec koncov u najhroznejšej metódy ich skúmania, neľudské pokusy nacistických lekárov v koncentračných táboroch, ležia korene tohto príbehu.
Horor Nenarodení vzišiel z produkčnej dielne slávneho režiséra Michaela Baya Platinum Dunes, ktorá má s týmto žánrom obrovské a hlavne pozitívne skúsenosti. V jeho produkcii vznikli napríklad remake Texaského masakra motorovou pílou, 3:15 zomrieš či rekonštrukcia Piatka trinásteho.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .