• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Nomad

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Nomad
 
Premiéra na SR: apríl 2006
 
Krajina pôvodu: Kazachstan
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia: ,
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

18. storočie Kazachstan: obrovský región strohé a kruté krásy, ohraničené Čínou, Tibetom a Ruskom.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Hrdý a bojovný Kazašský kmeň prežil storočia, odolával nájazdom kočovníkov, odolával hrozivým Jungarom a tiež odolal skazám prichádzajúcich z vlastných radov. Oraz, mystické a vojnové miesto, predpovedá zrodenie nového hrdinu. Tento chlapec – Mansur – je určený k zjednoteniu Kazašského rodu, a viesť ho k slávnemu víťazstvu proti nepriateľom. Hrozivá predpoveď Orazu, Jungar panovník Galdanu povolal generála Sharisha, aby našiel chlapca a zabil ho. Viac menej Oraz sa za každú cenu snaží Mansura ukryť a predať ho jeho otcovi Sultanu Walimu.
Roky plynú. Mansur – potomok legendárneho bojovníka Ghenghis Khan, a Erali – opustená sirota neznámeho pastiera, sú cvičenia v bojových umeniach. Chlapci spolu vyrastajú, spolu trénujú, a sú si blízki ako bratia. Jeden je tu preto, aby viedol Kazachstan k úspešnému víťazstvu. A druhý, aby mu ukázal akú cenu má v živote priateľstvo.
Keď sa Mansur a Erali obaja bezhlavo zamilujú do statočnej a krásnej Gaukhar, ich vzájomná oddanosť sa stráca pod náporom mocnej čarodejky lásky. Mesto Turkestan spadne pod nadvládu Galdanu. Mansurov otec je zavraždený a Gaukhar unesená Jungarmi. Nastáva čas boja muža proti mužovi. Mansur zabije mocného Sharisha, ale sám je chytený Galdanom. A je to práve Gaukhar, ktorá ich zachráni pred istou smrťou a umožní mu tak čeliť jeho osudu…
Nomád je epický príbeh jedného hrdinského súdu – a o záchrane kráľovstva pred inváziou.
Dobro v konfrontácii so zlom, priateľstvo je skúšané žiarlivosťou, láska je obetovaná na oltári smrti. Legenda sa zrodila.
Mimoriadna krajina a úchvatné prostredie dodávajú exotické pozadie, v ktorom sa odohrávajú dych berúce bitky.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .