• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Pevné puto

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Lovely Bones
 
Premiéra na SR: 18. marec 2010
 
Premiéra vo svete: január 2010
 
Krajina pôvodu: Nový Zeland
 
Dĺžka filmu: 135
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Príbeh o živote a o tom, čo nasledovalo po ňom.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

„Volám sa Susie Salmonová. Mala som štrnásť, keď ma zavraždil“. Týmito slovami začína hrdinka filmu Pevné puto rozprávať svoj nevšedný životný a posmrtný príbeh. Adaptácie rovnomennej knihy Alice Sebold, ktorá sa stala pravou literárnou senzáciou, sa ujal režisér Peter Jackson, ktorý si urobil meno na inej klasike – Tolkienovej trilógii Pán prsteňov.
Susie (Saoirse Ronan) je obyčajná štrnásťročná dievčina, ktorá urobila tú chybu, že jedného dňa išla zo školy domov skratkou cez pole. A tam stretla pána Harveyho. A z tohto nenápadného suseda sa vykľul netvor, ktorý ju pripravil o život. V jej prípade sa ale smrťou všetko nekončí. Susie sa ocitá vo zvláštnom svete medzi nebom a zemou, z ktorého pozoruje, ako prebieha pátranie po jej vrahovi a zároveň drží palce členom svojej rodiny, aby jej náhly odchod ustáli. Nie je to jednoduché – otcovi Jackovi sa zmysel života scvrkol na túžbu nájsť a potrestať toho, kto im tú strašnú stratu spôsobil. Mama Abigail sa pre zmenu snaží čo najlepšie zakonzervovať dcérinu pamiatku, až sa v domácom mauzóleu začne dusiť a utečie z neho. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa so stratou svojej sestry snažia vyrovnať úmerne svojmu veku a zároveň získať pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže ako-tak zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn, ktorá sa zo všetkých síl snaží rozpadajúcu sa rodinu udržať pokope. Toto všetko sleduje Susie z fantastického sveta, v ktorom človek môže mať všetko na čo si spomenie, okrem skutočného života. A ešte niekoho pozoruje. Pána Harveyho. Muža, ktorý ju pripravil o budúcnosť a teraz si pomaly vyberá ďalšiu obeť.
„Ten film sa nedá jednoducho priradiť k jednému žánru. Obsahuje prvky klasickej kriminálky, momenty ako vystrihnuté z fantasy, zároveň je to vzťahová dráma a napriek všadeprítomnej pochmúrnosti sa pri ňom aj zasmejete,“ hovorí režisér. I keď kniha Jacksona nadchla rovnako ako milióny čitateľov po celom svete, dlho nemohol nájsť kľúč k jej filmovému stvárneniu. “Ten príbeh je veľmi spletitý a poetický, naviac neobsahuje príliš veľa momentov, kde by ste si okamžite povedali: „To by bol film!“, hovorí Jackson. Túto výzvu sa mu podarilo prekonať a hneď stál pred ďalšou, nutnosťou vytvoriť Susiin nový „životný“ priestor, v ktorom nič nie je nemožné. Tí, ktorí film videli, sa zhodujú na tom, že si miesto medzi nebom a zemou v ničom nezadá s výpravnosťou pánoprsteňovských lokácií.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .