• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Prázdniny

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Holiday
 
Premiéra na SR: 21. december 2006
 
Premiéra vo svete: 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
9 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Amandu (Cameron Diaz), bohatú a sympatickú Američanku, práve podviedol jej priateľ

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Čo by mala spraviť práve opustená baba v depresiách krátko pred Vianocami? Zmeniť prostredie. Skrátka, vypadnúť niekam, kde jej všetko nebude pripomínať, že sa jej život nápadne podobá zápiskom z Denníka Bridget Jonesovej. Celkom ideálne by bolo, keby našla iné opustené dievča v depresiách (najlepšie na druhom konci zemegule) a vymenila si s ním aspoň na vianočné prázdniny bývanie.

Taká je východisková situácia príbehu od úspešnej komediálnej autorky Nancy Meyers, rovnako roztopašného ako jej hit Po čom ženy túžia a takisto citlivého ako jej ďalší režijný počin Lepšie neskoro ako neskôr.

Amanda (Cameron Diaz) je rozkošná a jemne snobská obyvateľka luxusnej rezidencie v Los Angeles. Ani to však nezabránilo jej dnes už bývalému priateľovi, aby sa vyspal s inou. Iris (Kate Winslet) je rovnako príťažlivá, no trochu uzavretá obyvateľka „najmenšieho domčeka na svete“, stojaceho na samote neďaleko Londýna, ktorá sa zapozerala do šéfa, bohužiaľ čerstvo zasnúbeného. Dve ženy so spoločným problémom, ktoré od seba delí deväť tisíc kilometrov, sa rozhodnú pre razantné riešenie.

Po vzájomnom ubezpečení sa, že v okolí ani jednej z nich nie je žiadny chlap, ktorý by ich depresie ešte prehĺbil, mieri Amanda do sychravého Anglicka a Iris do slnkom zaliatej Kalifornie, aby si bez mužov v pokoji užili sviatky. Lenže Amande nadelí Ježiško Grahama (Jude Law), Irisinho romanticky založeného brata, a aby sa to neplietlo, okolo Iris sa začne motať Amandin priateľ Miles (Jack Black), svojrázny hudobný skladateľ. Hoci sa obidve snažili pred mužmi utiecť, zdá sa, že z kaluže prešli rovno pod odkvap…

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .