• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Rocky Balboa

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Rocky Balboa
 
Premiéra na SR: 1. marec 2007
 
Premiéra vo svete: december 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 102
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
18 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Neskončí sa to, až kým sa to neskončí naozaj.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí.

Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti, ktorý sa živil prácou pre druhoradého úžerníka. Keď sa mu pritrafila možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim majstrom ťažkej váhy Apollom Creedom, jeho šanca na víťazstvo bola jedna ku miliónu. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nepoddajnosť v živote i v ringu inšpirovala milióny ľudí.

Každá sláva sa raz pominie a Rocky Balboa, ktorý bol kedysi „Talianskym žrebcom“, teraz trávi večery rozprávaním príbehov stálym návštevníkom svojej reštaurácie Adrian´s, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti sa nikdy nespamätal. Jeho syn ho viac-menej ignoruje, pretože ho príliš zamestnáva vlastný život. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko okrem jeho starých historiek, ale vnútri je stále rovnaký bojovník, ktorý chce vydržať na nohách až do posledného kola.

Titul úradujúceho šampióna ťažkej váhy aktuálne drží Mason „The Line“ Dixon, ktorý je výnimočný iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo túto trofej získať. Ešte nikdy sa mu do cesty nepostavil rovnocenný súper. Je to paradox – Mason je jednoznačne najlepší, ale len málokto mu praje toto postavenie.

Potom ho však počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja proti sebe postavili v ringu? Dixon so svojimi prepracovanými údermi a prácou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou a silnými direktmi?

Znie to ako vtip, ale táto otázka, na ktorú zdanlivo nie je odpoveď, privedie Rockyho späť do ringu. I keď je takmer dvakrát starší než jeho oponent, je zápas s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať – šancou, ako dokázať sebe i všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci je stále silný.

Keď bol v roku 1976 uvedený do kín pôvodný film Rocky, stal sa medzinárodným fenoménom a nesmrteľnou klasikou. Nečakaný hit sa v silnej konkurencii veľkorozpočtových titulov prebojoval do oscarového súboja a bol nominovaný na 10 cien Akadémie, pričom uspel v kategóriách najlepší film, najlepšia réžia a najlepší strih. Sám Stallone, ktorý zaryto trval na tom, že v prípade realizácie filmu musí byť obsadený do hlavnej roly, bol nominovaný hneď dva razy – za najlepší herecký výkon a najlepší scenár.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .