• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Rok diabla

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Rok ďábla
 
Premiéra na SR: 22. október 2002
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 88
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
28 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Rok ďábla je film pre ľudí, ktorý dokážu počúvať melodie.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Rok ďábla je film pre ľudí, ktorý dokážu počúvať melodie.Stretnutie s určitými luďmi môže zmenit náš život. Takisto stretnutie so zázrakom, s andelom alebo s alkoholom. Rok ďábla je film práve o takých stretnutiach.
Jan Holman, vyliečený alkoholik, prichádza do Čiech točiť dokumentárný film o alkoholickom liečení. Tam se stretáva s Jaromírom Nohavicou a jeho „strážným andelom“, Karlom Plíhalom.
Karel Plíhal inscenuje na zkušku svoj vlastný pohreb. Smutočný sprievod sprevádza hudba kapely Čechomor. Ich energia Plíhalovi učaruje. Neskôr Čechomor doporučí ako sprievodnú kapelu Jaromíra Nohavicu.
Karel Holas, huslista Čechomora, pracuje ako nájomný hudobník k obveselovaniu hostí vo víťaznom luxusnom hoteli. Počas jednej svojej jazdy sa stretáva s Jazom Colemanom, ex-spevákom britskej skupiny Killing Joke a dirigentom Sydneyskej opery. Keď navrhne Čechomoru turné so symfonickým orchestrom.
Čechomor sa ale nakoniec rozhodne pre Nohavicu. Vyliečený Nohavica zaujme holandského dokumentaristu Holmana natolko, že opoúšta svoje pôvodné plány a vydává sa s nimi na turné. Členovia skupiny i dokumentarista dúfajú, že odhalí tajemstvo tvorby legendárného pesničkára, miesto toho sa však musia sami vyrovnávať so zázrakom, ktoré ich stretáva.
Rok ďábla je film pre ľudí, ktorý dokážu počúvať melodie.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .