• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Sherlock Holmes: Hra tieňov

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Sherlock Holmes: A Game of Shadows
 
Premiéra na SR: 29. december 2011
 
Premiéra vo svete: 2011
 
Krajina pôvodu: USA
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna…až doteraz.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Vo filme ´Sherlock Holmes 2: Hra tieňov´ hlavnú úlohu najznámejšieho svetového detektíva Sherlocka Holmesa stvárnil Robert Downey Jr. Diváci sa môžu tešiť aj na jeho impozantného kolegu Dr. Watsona, v podaní Juda Lawa.
Sherlock Holmes zvykol byť najchytrejším mužom salóna… až doteraz. Na scéne sa objavuje nový zločinecký mozog – Profesor Moriarty (Jared Harris). Nielen, že sa Holmesovi vyrovná po intelektuálnej stránke, má aj dokonale vyvinutý zmysel pre zlo znásobený absenciou akéhokoľvek svedomia. Práve tieto vlastnosti by preňho v boji s vychýreným detektívnom mohli znamenať veľkú výhodu.
Rakúsky korunný princ je mŕtvy a podľa dôkazov interpretovaných inšpektorom Lestradeom (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Sherlock Holmes je však presvedčený, že princ sa stal obeťou vraždy – ktorá je len kúskom väčšej a zlovestnejšej skadačky skonštruovanej profesorom Moriartym.
Miešajúc prácu so zábavou, Holmes sleduje stopy smerujúce do podzemného pánskeho klubu, kde spoločne so svojim bratom Mycroftom Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc Watsonovho (Jude Law) mládenectva. Práve tam Holmes stretáva Sim (Noomi Rapace) – cigánsku vešticu, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Jej nevedomé zapojenie sa do princovej vraždy z nej robí zabijakov ďalší cieľ. Holmesovi sa ju len tak-tak podarí zachrániť a ona mu za to neochotne prisľúbi pomoc.
Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú z Anglicka do Francúzska, Nemecka a nakoniec do Švajčiarska.
Prefíkaný Moriarty je stále o krok vpred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý ak vyjde, zmení celé dejiny…

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .