• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Single man

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Single man
 
Premiéra na SR: 6. január 2011
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 101
 
Distribútor:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Los Angeles, 1962.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Príbeh sa odohráva v roku 1962 počas vrcholiacej americko-kubánskej krízy. Päťdesiatdvaročný britský vysokoškolský profesor George Falconer sa usiluje nájsť zmysel života po smrti svojho dlhoročného priateľa Jima. Stále spomína na minulosť, a nie je schopný myslieť na budúcnosť. Utešuje ho blízka priateľka Charley, ktorá tiež zápasí s vlastnými problémami. Na scene sa objaví mladý študent Kenny, v ktorom profesor nachádza spriaznenú dušu.

Príbeh o prerušenej láske, ale aj o izolácii, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou života, a napokon o dôležitosti zdanlivo nepatrných okamihov v živote.

„Je to hlboko duchovný príbeh jedného dňa v živote muža, ktorý nevie nájsť svoju budúcnosť. Univerzálny príbeh o stave osamotenia, ktorý si v danej chvíli nepripúšťame, ale ktorý ovplyvní celý náš ďalší život.“
(Režisér Tom Ford)

Snímek Single Man je adaptací jednoho z významných děl gay literatury, stejnojmenného, autobiograficky laděného románu Christophera Isherwooda (1904-1986) z roku 1964, kdy homosexuálové byli ještě silně ostrakizováni. Jako filmař tímto přepisem debutuje Tom Ford (nar. 1961), proslulý americký módní návrhář značek Gucci, Yves Saint-Laurent i vlastní firmy (Tom Ford). (…) Tom Ford při realizaci křehkého příběhu nepochybně uplatnil své estetické (možná až estétské) znalosti a své designérské schopnosti. Dílo je vycizelované do nejmenších podrobností a zaujme svou vizuální i zvukovou složkou. Neméně důležité jsou detailní herecké výkony, zejména pak Colina Firtha v titulní roli. Jedním z leitmotivů je nahé mužské tělo pod vodou. – Snímek je věnován Fordovu dlouholetému partnerovi, módnímu žurnalistovi Richardu Buckleymu.
-tbk-: Single Man – Filmový přehled

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .