• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Waterloo po česky

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Waterloo po česku
 
Premiéra na SR: 23. január 2003
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 95
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Päť manželských poviedok zo série, ktoré boli kedysi napísané pre Playboy si vybral režisér Vít Olmer pre svoj celovečerný film

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Päť manželských poviedok zo série, ktoré boli kedysi napísané pre Playboy si vybral režisér Vít Olmer pre svoj celovečerný filmManželské poviedky, ktoré Vít Olmer písal pre časopis Playboy v čase, keď jeho šéfredaktorom bol Arnošt Lustig, majú v sebe vtip, často až absurdnú pointu a nezaprú, že autor je bedlivým pozorovateľom života okolo nás. Päť z nich vybral pre svoju novú českú komédiu, ktorej spoločným menovateľom sa stal herec Jiří Krampol, hlavný predstaviteľ každej z nich.
Francúzska trojkombinácia je humornou úvahou o tom, čo môže stretnúť úspešného podnikateľa, ak dá jednoznačne prednosť práci pred svojou mladšou, atraktívnou ženou. Pretože aj tá jedného dňa – úplne náhodou – pochopí, že peniaze nie sú všetko…Svätožiara. Pán Divoký je zdanlivo tichý dôchodca a bezbranný muž pod papučou. Že tomu tak celkom nie je, pochopí až ušný lekár, ktorý zase vzdoruje dvom partnerkám naraz. Iba na chvíľu zaváha, či by pani Divoká nemala vedieť pravdu o svojom mužovi. Ale potom pochopí, že by svojho pacienta pripravil o jedinú zbraň a útočisko.
Sólo na bicie. Bimbo je odrastený „bigbiťák“ a jeho žena, ktorú nie náhodou volá Yoko, už dávno rezignovala na to, že by niekedy dospel. Žijú spolu na chalupe a monotónny rytmus ich dní načakane zmení vpád zločinca, utekajúceho pred políciou. Bimbo a Yoko akoby sa znovu stretli.
Ostrov lásky. Dovolenka, nech už kdekoľvek, by mala byť výletom za hranice všedných dní. Ustarostený Ing. Zawinul ale pri Jadrane neustále pracuje a rieši neriešiteľné problémy vo svojej firme. Všimne si to pán Rozvinul a nasmeruje svojho nového priateľa na celkom inú cestu. Niekedy stačí skutočne málo.
Waterloo po česky je príbehom pražského pamiatkára Hrušku, zakríknutého úradníčka, prekážajúceho svojej atraktívnej žene a ambicióznej dcére. Pred každodenným papierovaním, byrokraciou a márnymi diskusiami sa utieka do napoleonskej doby a mení sa v udatného maršála. A potom sa mu jedného dňa podarí byť hrdinom i v súčasnosti a utiecť možno navždy.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .