• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Životy tých druhých

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Das Leben der Anderen / The Lives of Others
 
Premiéra na SR: 22. marec 2007
 
Premiéra vo svete: 2006
 
Krajina pôvodu: Nemecko
 
Dĺžka filmu: 137
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Celovečerný režijný debut Floriana Henckela von Donnersmarcka nemožno označiť iným slovom ako veľkolepý: po tom, čo vzbudil pozornosť publika svojimi pôsobivými a uznávanými krátkymi filmami Dobermann či Der Templer, zameral sa na tvorbu s pomocou historikov a ľudí s osobnými skúsenosťami z komunistickej NDR. Výsledkom jeho úsilia je výnimočný obraz surovej atmosféry NDR, vybočujúci z […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Celovečerný režijný debut Floriana Henckela von Donnersmarcka nemožno označiť iným slovom ako veľkolepý: po tom, čo vzbudil pozornosť publika svojimi pôsobivými a uznávanými krátkymi filmami Dobermann či Der Templer, zameral sa na tvorbu s pomocou historikov a ľudí s osobnými skúsenosťami z komunistickej NDR.

Výsledkom jeho úsilia je výnimočný obraz surovej atmosféry NDR, vybočujúci z radu prevažne komediálnych snímok, ktoré sa týmto obdobím dosiaľ zaoberali. Film je nielen veľmi intenzívnym trilerom, ale zároveň dojemným ľúbostným príbehom.

Píše sa rok 1984 a do pádu obávaného režimu vo východnom Nemecku zostáva necelých šesť rokov. Vládnuca Jednotná socialistická strana upevňuje svoju pozíciu pomocou nemilosrdného systému monitorovania a manipulácie s potenciálne nebezpečnými osobami, na čo využíva tajnú políciu Stasi. Verný stúpenec režimu, kapitán Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) sa v snahe o kariérny postup pustí do zhromažďovania kompromitujúcich dôkazov proti známemu divadelnému dramatikovi Georgovi Dreymanovi (Sebastian Koch) a jeho atraktívnej priateľke Christe-Marii Sieland (Martina Gedeck), ktorá krátko predtým učarovala ministrovi kultúry Brunovi Hempfovi (Thomas Thieme). Len čo sa však do sveta dvoch divadelných hviezd ponorí, začne byť ich životmi fascinovaný a uvedomí si obmedzenosť svojej vlastnej existencie.

Hudbu k filmu zložil oscarový skladateľ Gabriel Yared (Talentovaný pán Ripley, Anglický pacient) a pôvodom český absolvent parížskeho konzervatória Stéphane Moucha. Hudbu nahrávali v Prahe s Pražským symfonickým orchestrom, ktorý patrí v oblasti filmovej hudby k svetovej špičke. Snímka získala sedem nemeckých cien Lola a je nemeckým kandidátom na Oscara.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .