• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Zmluva s vrahom

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: I Hired a Contract Killer
 
Premiéra na SR: 9. september 2010
 
Premiéra vo svete: 1990
 
Krajina pôvodu: Fínsko
 
Dĺžka filmu: 80
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Protagonistom príbehu je mĺkvy osamelý francúzsky úradník Henri Boulanger (Jean-Pierre Léaud), ktorý po pätnástich rokoch oddaných služieb v kafkovsky pochmúrnych kanceláriách kráľovských vodární v Londýne dostane kvôli privatizácii hodinovú výpoveď.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Po dvoch nevydarených pokusoch o samovraždu si najme zabijaka, aby ukončil jeho život, ktorý pro neho stratil zmysel.

Krátko nato sa však zoznámi s predavačkou ruží Margaret (Margi Clarkeová), a vďaka jej „modrým očiam“ dostane novú chuť do života. Jeho kroky ale sleduje profesionálny vrah (Kenneth Colley), ktorému ostávajú dva mesiace života a chce dokončiť „rozrobenú prácu“… Jeden z najosobitejších európskych filmárov posledného štvrťstoročia Aki Kaurismäki sa preslávil ako tvorca minimalistických príbehov, v ktorých sa absurdná tragikomédia prelína so seversky zachmúrenými a sociálne ladenými melodrámami. Lakonickú hračku Zmluva s vrahom (1990), ktorú režisér nakrútil v Londýne v angličtine je možné vnímať ako istý protipól k predchádzajúcej znamenitej, chvíľami ale až mrazivo bezútešnej dráme Dievča zo zápalkárne, ktorý vznikol v ten istý rok. Jej humor ťaží predovšetkým z využívánia klišé klasických gangsterských filmov a osudových románc.
Filmom, venovaným pamiatke britského režiséra Michaela Powella (1905-1990), prestupuje subtílne úsporný humor a nonsensové gagy, ale tradične aj Kaurismäkiho empatické porozumenie pre ľudí na okraji spoločnosti, ktorí neprestali hľadať svetlá v súmraku.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .