• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Človek v zoo

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Zookeeper
 
Premiéra na SR: 14. február 2002
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 108
 
Distribútor:
 
Výrobca: , , ,
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

V čase vojny mal jeden muž odvahu urobiť to, čo považoval za správne

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V čase vojny mal jeden muž odvahu urobiť to, čo považoval za správneBalkán – súčasnosť. Mesto ničené občianskou vojnou. Osamotený Ludovic (Sam Neill) zatvorený doma, sleduje svojím poetickým vnímaním skazu toho, čo bolo kedysi jeho domovom. Nemôže sa pohybovať po meste, môže len písať. Keď začne svitať, paľba utíchne. Ludovic ide zvyčajnou cestou do práce – miestnej ZOO, kde pracuje ako ošetrovateľ. Pri bráne natrafí na utekajúcich zamestnancov, rozhodne sa však, že zostane. Spolu s veterinárom chcú chrániť zvieratá. Behom pár dní sa veterinár stane ďalšou obeťou. Ludovic zostáva sám so zvieratami s obavou, že i on bude na rade. Jeho samotu preruší príchod vyčerpaného 10-ročného chlapca Zioiga, ktorý zázrakom unikol pred smrťou. Ludovic nechce mať nič spoločné s chlapcom, ktorý mu prináša len starosti, ale nechce ho vyhodiť. Ten však privádza do úkrytu ešte i svoju matku (Gina McKee), ktorá utiekla z koncentračného tábora. Boje neprestávajú a Ludovic nakoniec súhlasí, aby Aknica a jej syn Zioig s ním v ZOO zostali. V ťažkej dobe nakoniec objavujú sami seba, svoje tajomstvá a nádej, že nájdu mier, odpustenie a lásku.
Dramatický film režiséra Ralpha Zimana, skúmajúci hĺbku ľudského charakteru v čase vojny, získal podporu Eurimages. Sam Neill (Piano, Jurský park) stvárňuje v strhujúcom emocionálnom príbehu muža, ktorý v priebehu vojny nachádza nový zmysel života a vyrovnanie s minulosťou. Výraznou spoluhráčkou mu je Gina McKee (Notting Hill, Strata sexuálnej nevinnosti).
Nie je bez zaujímavosti, že film sa nakrúcal v Prahe a iných miestach ČR za účasti českej produkčnej spoločnosti Pavla Nového.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .