• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Dead Snow: Červený vs. Mŕtvy

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Død Snø 2
 
Premiéra na SR: 19.2.2015
 
Premiéra vo svete: 19.1.2014
 
Krajina pôvodu: Island - Nórsko
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
72%
72/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 

Pozitíva


Sundance Film Festival MFF Toronto After Dark 2014 - Najlepší film, make-up


Krátky popis

Stará nenávisť nehrdzavie.

0
Pridaný 29. januára 2015 od

 
Obsah
 
 

Tommy Wirkola pôsobí vo filmovej brandži síce relatívne krátko (debutoval snímkou ​​Kill Buljo: The Movie v roku 2007), no už sa dokázal vyprofilovať na jedného z najoriginálnejších filmových tvorcov súčasnej nórskej kinematografie. Vďaka svojej záľube v žánrových filmoch, bezbrehému humoru a zmyslu pre dramatickosť priniesol divákom už niekoľko filmov, ktoré sa po svojom uvedení stali blockbustermi a zabodovali nielen v rebríčkoch diváckej návštevnosti, ale aj v hodnoteniach odbornej filmovej verejnosti (Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc, 2013; Mŕtvy sneh, 2009).

V roku 2009 priniesol Wirkola na strieborné plátna kín hororovú komédiu Mŕtvy sneh, v ktorej nechal ožiť nacistické zombie na zamrznutých nórskych pláňach. Ich misia však neskončila a v snímke Dead Snow: Červený vs. Mŕtvy sa chystajú na totálnu genocídu, aby splnili svoje poslanie – nastoliť vládu jedného vodcu. Ak si myslíte, že váš najhorší deň je ten, kedy sekerou zabijú vašu priateľku, motorovou pílou vám odrežú ruku a s hrôzou v očiach sledujete, ako vašich kamarátov požiera armáda nacistických zombie, mýlite sa. To je len začiatok.

DeadSnow-PosterA3-CZ-SK-page-002 Død Snø - Rød Snø Død Snø 2, stillbilder fra innspilling Død Snø 2, stillbilder fra innspilling2 Død Snø 2 Død_Snø_2 Død_Snø_2_Still_8-960x539 dodsno2 Dod-sno-bilde-9 DS_Nazi_zombies Martin Starr, Vegar Hoel og Derek Mears i Død snø 2 martin_ny maxresdefault springtimeforhitler Stig Frode Henriksen i Død snø 2 Tommy Wirkola på settet til Død Snø 2 url Zombie-selfie fra settet til Død Snø 2FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .