• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Dostaň ho tam!

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Get Him to the Greek
 
Premiéra na SR: 5. august 2010
 
Premiéra vo svete: jún 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 90
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Mladý Aaron Greenberg práve získal prácu svojich snov – má za úlohu postarať sa o spoločnosť rockovému idolu na jeho ceste z Londýna do L.A.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Keď sa vedľajšia filmová postava dostatočne zaryje do povedomia divákov, môže si vykoledovať vlastný film. Práve toto sa prihodilo ťažko excentrickému rockerovi Aldusovi Snowovi, ktorý v úspešnej komédii Kopačky dopĺňal dvom hlavným postavám milostný trojuholník. Jeden z najúspešnejších komediálnych producentov súčasnosti, Judd Apatow, ktorý sa podpísal ako pod Kopačky, tak aj pod komédiu Dostaň ho tam!, nielen jemu, ale tiež jeho predstaviteľovi Russellovi Brandovi, pripravil veľkolepé sólo. Sólo, ktoré nápadne pripomína komediálne prekvapenie minulého leta, veľmi nekorektnú zábavu menom Vo štvorici po opici.
Hudobný biznis sa bohužiaľ rúca a podľa toho vyzerá dusná porada jedného vydavateľstva, na ktorej sa márne hľadajú nápady na jeho resuscitáciu. Až istý Aaron Green (Jonah Hill) vyrukuje s nápadom, že by sa dal v slávnom klube Greek Teatre v Los Angeles usporiadať spomienkový koncert enfant terrible rockovej scény, Aldusa Snowa (Russell Brand). Keby Aaron vedel, ako si týmto nápadom „zavarí“, asi by si ho nechal pre seba. Od „láskavého“ šéfa dostane 72 hodín na to, aby došiel pre Aldusa do Londýna a priviezol ho do L. A. tak, aby vyliezol na javisko v Greek Theatre presne desať rokov potom, čo na ňom stál naposledy. Aldusovo renomé rockovej legendy bohužiaľ sprevádza slovko „bývalá“, pretože po jednom otrasnom singli a boľavom rozvode „vypadol z vlaku“ a späť mu nepomohli chľast, drogy ani priateľky na jedno použitie, napriek tomu, že ich prakticky neprestajne užíva. Aaronovou úlohou bude pozbierať túto ľudskú trosku a prepraviť ju v šibeničnom termíne cez oceán. Lenže Aldus nemá v úmysle svoju kožu predať lacno, a tak ho Aaron dobrovoľne nasilu prenasleduje peklom nočných londýnskych klubov, bohémských eskapád a šokujúcich zážitkov, ktoré normálny smrteľník len tak nerozchodí. Čelí urážkam, ponižovaniu, alkoholu, drogám, lacnému sexu a samotnému Aldusovi, ale pred očami má iba príkaz, ktorý znie: „Dostaň ho tam!“
Podľa režiséra Nicholasa Stollera vznikol prvotný nápad na komédiu Dostaň ho tam! na čítacích skúškach Kopačiek, keď si všimol, ako si herci Jonah Hill a Russell Brand nahrávajú. „Síce nemali vo filme príliš veľa priestoru, ale aj na tom mále bola vidieť tá povestná chémia, ktorá medzi dvoma hercami občas funguje. Napadlo mi dať im väčšiu príležitosť a obaja radi súhlasili,“ spomína Stoller. Rovnakú reakciu Stoller dostal od radu reálnych hudobných hviezd, ktoré pomohli urobiť svet Dostaň ho tam! oveľa reálnejším. Uvidíte napríklad Pink, Christinu Aguileru alebo bubeníka Metallici Larsa Ulricha, ako hrajú sami seba.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .