• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Gainsbourg (Vie héroïque)

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Gainsbourg (Vie héroïque)
 
Premiéra na SR: 23. september 2010
 
Premiéra vo svete: január 2010
 
Krajina pôvodu: Francúzsko
 
Dĺžka filmu: 130
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Bol to jeden z mála skutočných rebelov šoubiznisu. Chlap, ktorý žil naraz hneď niekoľko životov. Ako muzikant neuznával jeden štýl, miešal ich tak, že je nezaraditeľný. Ako muž striedal ženy s nekonečnou ľahkosťou, hoci väčšinou šlo o tie pre väčšinu smrteľníkov nedosiahnuteľné. A ako človek bol tak zaujímavý, že si vlastný film zaslúžil už dávno. […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Bol to jeden z mála skutočných rebelov šoubiznisu. Chlap, ktorý žil naraz hneď niekoľko životov. Ako muzikant neuznával jeden štýl, miešal ich tak, že je nezaraditeľný. Ako muž striedal ženy s nekonečnou ľahkosťou, hoci väčšinou šlo o tie pre väčšinu smrteľníkov nedosiahnuteľné. A ako človek bol tak zaujímavý, že si vlastný film zaslúžil už dávno.
Pyšnému Francúzsku zaspieval paródiu Marseillaisy v rytmu reggae, v priamom prenose si pripaľoval cigarety bankovkami, zviedol sex-symbol Brigitte Bardotovú v dobách jej najväčšej slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t’aime… moi non plus“ odmietli hrať v niekoľkých krajinách kvôli obscénnemu textu. Serge Gainsbourg bol škandalózny provokatér a rovnako tak aj skvelý hudobník a umelec. V porovnaní s jeho životom sú všetci povestní rebeli 20. storočia iba trucujúce deti. Koho urazil a zviedol, aké hity nesú jeho rukopis a kam až siahala jeho charizma ukáže film Gainsbourg, ktorý je rovnako zábavný a búrlivý ako celý Gainsbourgov život. Režisér Joann Sfar ho natočil podľa vlastného komiksu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .