• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Horton

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Horton Hears a Who!
 
Premiéra na SR: 10. apríl 2008
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 85
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia: ,
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Tvorcovia Doby ľadovej prichádzajú s úplne novou rozprávkou pre deti i dospelých. Príbeh z pera Dr.Seussa, ktorý i po celom svete získal svojich fanúšikov!

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Horton je celkom normálny slon v dobrej fyzickej i psychickej kondícii, a tak ho celkom prekvapí, keď mu pod nos spadne smietka, ktorá hovorí. Celkom logicky sa domnieva, že chyba, teda vlastne hlasy, väzí v jeho hlave a že sa jednoducho zbláznil. Lenže Horton sa nezbláznil a tá smietka naozaj hovorí. Je v nej totiž ukryté malé mestečko Kdosice, v ktorom žijú malí Kdovíci. Medzi nimi aj Starosta – zaslúžilý obyvateľ, ktorý má niekoľko desiatok dcér, spokojný život a pred sebou veľkolepú oslavu storočnice svojho mestečka. A je tiež jediný, ktorý počuje Hortona. Aj Starosta si najskôr myslí, že mu preskočilo, ale našťastie mu včas dôjde, že neblázni a že Kdosice sú vo vážnom ohrození. Dostali sa totiž zo svojho starého a bezpečného úkrytu a ich osud teraz závisí na tom, či sa Hortonovi podarí Kdovíkom pomôcť s hľadaním nového domova.
Ale Horton je trochu zmätkár a zo svojich nových kamarátov má takú obrovskú radosť, že sa o ňu rýchlo podelí s ostatnými zvieratkami zo svojho pralesa. Nikto mu to samozrejme neverí. Dokonca aj Klokanica to berie ako neprípustné správanie a zásah do dobrých mravov. Hortonovo „šialenstvo“ ju natoľko naštve, že sa rozhodne ďatelinový kvietok, na ktorom je smietka s Kdosicami, za pomoci zlého supa Vlada zničiť. Hortonovo dobrodružstvo sa začína…
Horton je skvelý film pre každého – dokazuje to nielen úžasne farebná a dokonale prepracovaná animácia postavičiek, ale i humor pre všetky vekové skupiny. Hortonova naivita tvárou v tvár zradným nepriateľom ho zavedie do rôznych zamotaných situácií, kedy osud Kdosíc visí doslova na vlásku. Situačný humor je sprevádzaný prepracovanou animáciou postavičiek. Film Horton nie je klasickým rodinným predstavením, ale predovšetkým filmom pre každého, kto sa chce dobre baviť.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .