• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Hviezdny prach

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Stardust
 
Premiéra na SR: 27. september 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 127
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
13 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Príbeh, ktorý stvorila sama Fantázia.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Ten príbeh sa začína pádom hviezdy. Niet sa vlastne čomu diviť, keď sa na jeho vzniku toľko hviezd podieľalo. Napísal ho Neil Gaiman, jeden z najčítanejších spisovateľov súčasnosti, režíroval Matthew Vaughn, autor štýlovo čistej gangsterky Po krk v extáze, a hrajú v ňom také herecké hviezdy ako Robert De Niro, Michelle Pfeiffer alebo Claire Danes. Hovorí sa, že keď padá hviezda, mal by si človek niečo priať a ono sa mu to splní. Pokiaľ si všetci vyššie uvedení tvorcovia priali nakrútiť úžasné predstavenie, ktoré naplní pravý obsah slova veľkofilm, tak táto povera platí.
Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej dedinky Múr (priliehavo pomenovanej podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Viktóriu (Sienna Miller) tak, že je pre ňu ochotný urobiť čokoľvek. Trebárs výpravy do zakliateho sveta za múrom, odkiaľ jej chce priniesť spadnutú hviezdu. Netuší však, že tá po svojom dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kto po nej túži.
Proti sebe má pritom veľmi mocných súperov – všetkého schopného princa, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavnú čarodejnicu (Michelle Pfeiffer), ktorej by zjedenie Yvaininho srdca zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si ale bude nakoniec Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať…
Rozprávkový príbeh pre všetky vekové kategórie vznikol v roku 1997 pôvodne ako komiks. Keď ho o rok neskôr Neil Gaiman prepracoval do knižnej podoby a tá sa stala okamžite bestsellerom, začalo sa hovoriť o filmovom spracovaní. Fantastická predloha si ale musela počkať až na chvíľu, keď budú jej triky realizovateľné tak, aby to nepôsobilo smiešne. Režisér Matthew Vaughn pritom tvrdí, že zvláštne efekty rozhodne nie sú kľúčovou súčasťou filmu. „Je to jeden z najúžasnejších príbehov, aké som kedy čítal. Pre mňa je rozprávanie príbehu pri filmovaní tou najdôležitejšou disciplínou,“ hovorí tvorca, ktorého nadšenie vraj na Gaimana zapôsobilo natoľko, že mu pri úpravách scenára nechal voľnú ruku.
„Keď som si prečítal prvú verziu scenára, doslova som zalapal po dychu. Zdalo sa mi to ešte vtipnejšie a napínavejšie ako moja vlastná predloha,“ priznáva autor diela, ktoré nazývajú „Nekonečný príbeh 21. storočia“. Prirovnanie celkom sedí, až na jeden kozmetický rozdiel- lietajúceho psa tu nahradil lietajúci pirát s tvárou Roberta De Niro.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .