• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Keď si Chuck bral Larryho

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: I Now Pronounce You Chuck and Larry
 
Premiéra na SR: 13. september 2007
 
Premiéra vo svete: júl 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 115
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Aj kamarátstvo by malo mať svoje hranice

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Oscarový scenárista Bokovky Alexander Payne sa pri písaní ďalšej komédie na tému „priateľstvo medzi chlapmi“ pustil na tenký ľad. V originálnej romanci Keď si Chuck bral Larryho urobil z dvoch kamošov na život a na smrť zákonom registrovaných partnerov, i keď obaja preferujú opačné pohlavie. Zápletka spoločne s hlavnými predstaviteľmi Adamom Sandlerom a Kevinom Jamesom naznačuje, že by mohlo ísť o jeden z komediálnych vrcholov roka.
Pýchy brooklynského hasičského zboru Chuck Levine a Larry Valentine by jeden za druhého obetovali život. Sú to najlepší kamaráti, aj keď sú odlišní ako deň a noc. Zodpovedný vdovec Larry sa snaží všetok voľný čas tráviť so svojimi deťmi, naopak pohodár Chuck sa častým striedaním partneriek snaží vyhnúť tomu, aby nejakých potomkov niekedy vôbec mal. Keď ho teda Larry s ohľadom na nezmyselný byrokratický predpis požiada, aby podpísal formulár, potvrdzujúci, že žijú spolu v jednej domácnosti, aby si zaistil, že deťom bude vyplatená jeho životná poistka, Larry ho bez váhania podpíše. Asi by sa nič nestalo, nebyť jedného znudeného úradníka, ktorý má pocit, že v tom ich úhľadnom hniezdočku lásky nie je niečo v poriadku. Chuck a Larry teda pred zrakmi šokovaného okolia začnú predstierať, že sa majú naozaj radi (tak nejako ináč radi). Na obhajobu svojho vzťahu si dokonca najmú roztomilú právničku, čo sa následne ukáže ako veľká chyba. Ťažko sa totiž predstiera homosexualita človeku, ktorý sa po uši zamiluje do ženskej.
Pretože komédia Keď si Chuck bral Larryho vznikala priamo v produkčnej spoločnosti Adama Sandlera Happy Madison, mohol si dovoliť posadiť na režisérsku stoličku svojho obľúbenca Dennisa Dugana, s ktorým už natočil tri komédie. „Pracovať s Adamom je ozajstná radosť, pretože to nie je „len“ herec, ktorý odriekava svoje riadky, ale hovorí tiež do scenára, do réžie a chodí aj do strižne“, hovorí režisér. Okrem neho mu ale „komplikovali prácu“ aj ostatní herci – elitní komici, ktorí prakticky nepretržite improvizovali, avšak tak zábavne, že sa kvôli tomu za pochodu prepisoval scenár. Našťastie vždy k lepšiemu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .