• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kľúč

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Kelid
 
Premiéra na SR: 1987
 
Krajina pôvodu: Irán
 
Dĺžka filmu: 85
 
Žáner:
 
Réžia:
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Nízkorozpočtová „minimalistická“ dráma s dôrazom na obyčajnosť jednoduchého príbehu o štvorročnom chlapcovi, ktorého nechá matka doma samého s polročným bračekom, je Forúzešovým debutom, reprezentujúcim tvorbu označovanú za iránsky filmový zázrak.Malý Amir Mohammad síce plní inštrukcie týkajúce sa kŕmenia bábätka a iných vecí, avšak vzhľadom k jeho fyzickým a rozumovým schopnostiam a jeho detskému rebríčku hodnôt […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Nízkorozpočtová „minimalistická“ dráma s dôrazom na obyčajnosť jednoduchého príbehu o štvorročnom chlapcovi, ktorého nechá matka doma samého s polročným bračekom, je Forúzešovým debutom, reprezentujúcim tvorbu označovanú za iránsky filmový zázrak.Malý Amir Mohammad síce plní inštrukcie týkajúce sa kŕmenia bábätka a iných vecí, avšak vzhľadom k jeho fyzickým a rozumovým schopnostiam a jeho detskému rebríčku hodnôt sa v domácnosti (kde sa na plynovom sporáku varí jedlo v tlakovom hrnci a uniká zahasený plyn) začne schyľovať k tragédii. Susedky ani chlapcova babička nemôžu pomôcť, lebo dvere bytu sú zamknuté a náhradný kľúč visí na vešiaku mimo chlapcov dosah. Tvorcovia dokonale využívajú uzavreté prostredie, do detailov prepracovanú funkciu predmetov, z ktorých väčšina slúži celkom iným než pôvodne určeným účelom. Film so vzácne zvládnutou jednotou miesta a času a s jemným nenásilným humorom môže byť vnímaný ako film pre deti, ale aj ako metafora o iránskej totalitnej spoločnosti, uzavretej pred okolitým svetom a ohrozenej rastúcim „tlakom“ zvnútra – túto interpretáciu podporuje aj fakt, že bol uvedený až štyri roky po svojom vzniku. POZOR! FILM JE Z DÔVODU UKONČENIA DISTRIBUČNÝCH PRÁV UVÁDZANÝ NAPOSLEDY!
FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


Kľúč

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Skeleton Key
 
Premiéra na SR: 25. august 2005
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 105
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
72 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Niektoré dvere by mali zostať zamknuté.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Niektoré dvere by mali zostať zamknuté.Scenárista hororu Kruh Ehren Kruger pripravil ďalšiu temnú lahôdku, ktorá divákov strhne desivým a strhujúcim príbehom. Hrôzu tentoraz nebude vzbudzovať videokazeta s tajuplným obsahom, ale zdanlivo celkom obyčajný kľúč. Ten vyfasuje mladá ošetrovateľka Caroline od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru, ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, na juhu Spojených štátov. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, pokiaľ ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté… Okrem Kate Hudsonovej (Na pokraji slávy, Rozvod po francúzsky), Geny Rowlandsovej (Noc na Zemi) a Johna Hurta (Sloní muž) vo filme uvidíte aj Petra Sarsgaarda (Chlapci neplačú)v úlohe miestneho advokáta, ktorý má na starosti právne záležitosti oboch manželov a Joy Bryantovú (Spider –Man 2) v roli Carolininej kamarátky. Réžie sa ujal Iain Softley, ktorý už aj vo filme Svet podľa Prota dokázal, že vie perfektne pracovať s atmosférou príbehu a získať od svojich hereckých predstaviteľov to najlepšie. A oboje si v duchárskom thrilleri Kľúč diváci užijú dostatočne. K tomu naviac pribudnú tajomné rituály, sekty praktizujúce voodoo a dom hrôzy s tragickou minulosťou. „Horory a strašidelné filmy vždy balansujú na hranici reality. Niekedy skĺznu úplne do nereálna, niekedy si ale udržujú zdravý prístup k realite a vás desí, že to, čo na plátne vidíte, by sa skutočne mohlo stať. Presne taký je Kľúč. Priznám sa, že tento typ filmov ma vydesí spoľahlivejšie než trebárs Nočná mora v Elm Street,“ tvrdí Kate Hudsonová.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .