• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Milk

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Milk
 
Premiéra na SR: 14. máj 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 128
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Gus Van Sant a Sean Penn oživili príbeh človeka, ktorý je do dnešnej doby považovaný za jedného z najväčších mučeníkov americkej histórie.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Gus Van Sant a Sean Penn oživili príbeh človeka, ktorý je do dnešnej doby považovaný za jedného z najväčších mučeníkov americkej histórie. Za svoju sexuálnu orientáciu zaplatil tým najcennejším, čo človek má – životom. Keď bol v roku 1978 na Harveyho Milka spáchaný atentát, svet stratil jedného z najcharizmatickejších vodcov a hlas spravodlivosti.
Harvey Milk pracoval na Wall Street a mal všetko, čo si len mohol želať. Jedno mu však chýbalo – svet, v ktorom môže nahlas povedať, že je gay a nikto ho za to nebude diskriminovať. Rozhodol sa preto svoju prácu opustiť, odsťahovať sa s priateľom do San Francisca a otvoriť si obchod s fotoaparátmi. Čoskoro sa z obchodu stalo miesto, kde sa začali schádzať tí, ktorých doba odsudzovala. Harvey si uvedomil, že je načase niečo urobiť a začal za svoju tichú komunitu hovoriť nahlas. Malé víťazstvá viedli k väčším, Harveyho odvaha odolávať denným vyhrážkam smrti inšpirovali ďalších, aby začali jednať. To všetko viedlo k tomu, že sa Harvey stal prvým otvorene gay politikom v USA – bol zvolený za člena mestskej rady San Francisca. Jeho posolstvo slobody a nádeje mu však narobilo množstvo nepriateľov.
A hoci „Starosta distriktu Castro“ zomrel, jeho meno bude navždy znamenať začiatok novej éry porozumenia a tolerancie ako v jeho komunite, tak na celom svete.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .