• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Muž, ktorý nebol

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Man Who Wasn't There
 
Premiéra na SR: 3. október 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 116
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia: ,
 
Obsadenie: , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Zvláštny príbeh nespravodlivo odsúdeného muža.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Zvláštny príbeh nespravodlivo odsúdeného muža.Píše sa rok 1949. Ed Carne je kaderník v malom mestečku Santa Rosa niekde na juhu Kalifornie. Jeho žena Doris pracuje v miestnom obchode a potajomky preferuje intímnu spoločnosť svojho šéfa, Veľkého Dave´a. Ed proste nemá jediný dôvod k spokojnosti nad svojim doposiaľ premárneným životom. Jedného dňa sa príde dať k Edovi ostrihať človek menom Creighton Tolliver. Zverí Edovi svoj tajný sen – založiť veľkú sieť chemických prádelní. Bez počiatočného kapitálu desať tisíc dolárov je to stále iba sen… Ed sa rozhodne peniaze získať. Zahrá si zvláštnu hru a napíše anonym adresovaný Veľkému Dave´ovi. „Ak neprinesieš desať tisíc dolárov, Ed Carne sa dozvie o romániku medzi tebou a jeho ženou“. Ctenému občanovi a majiteľovi obchodu v malom meste neostáva nič iné, len zaplatiť.
Na druhý deň zazvoní telefón. Ed ho zdvíha a počuje hlas Veľkého Dave´a. Creighton nebol nič iné, než falošný hráč, ktorý hral na obe strany. Všetko Dave´ovi práskol. Ich nevyhnutné stretnutie končí tragicky – Ed zabíja Davea, ale z vraždy je obžalovaná jeho manželka Doris. Ed sa snaží priznať a svoju ženu zbaviť obvinenia, ale nikto mu neverí. Jediný svedok – Creighton je objavený brutálne zavraždený. Doris nemôže situáciu psychicky uniesť a spácha vo väzení samovraždu. Aké absurdné – Ed je odsudený za vraždu Creightona, ktorú nespáchal. Smutný hrdina, ktorý akoby neexistoval, pomaly kráča k elektrickému kreslu.
Každá scéna buduje tú nasledujúcu, jedno prekvapenie za druhým exploduje s nemilosrdnou logikou, každý záber je vyberaný s maximálnym účinkom, enigmatická tvár B. B. Thorntona sa zarýva hlboko do pamäte – tomu všetkému sa hovorí režisérska virtuozita.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .