• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Noc v múzeu 2

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
 
Premiéra na SR: 21. máj 2009
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: USA
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Svetlá zhasli, dobrodružstvo sa začína

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V múzeu Smithsonian institut vo Washingtone nastala noc. Strážcovia odišli domov, svetlá zhasli, detskí návštevníci sú doma vo svojich posteliach…ale i tak je v „prázdnom“ múzeu divný šramot. Bývalý nočný strážca Larry Daley (Ben Stiller) je opäť zatiahnutý do ťažko predstaviteľného dobrodružstva, v ktorom ožíva história.
Príbeh sa začína vo chvíli, keď Larry zanechal biedne platenú prácu strážcu v múzeu a stal sa žiadaným vynálezcom. Zdá sa, že má konečne všetko, po čom túži, no i tak mu niečo v živote chýba. Niečo ho ťahá späť do múzea, tam kde to mal rád, kde kedysi zažil neopakovateľnú magickú noc.
Larry netuší, že medzi tým sú jeho najobľúbenejšie exponáty (a zároveň jeho najlepší kamaráti) považované za zastarané. A tak, zabalené v debnách čakajú na odvoz do ohromných depozitárov v najväčšom múzeu na svete, v múzeu Smithsonian vo Washingtone. Ich ďalší osud je tak veľmi neistý – teda len do chvíle, než jeden z nich, miniatúrny kovboj Jedediah (Owen Wilson), zavolá Larrymu a opíše mu hroziacu katastrofu. Egyptský vládca Kahmunrah je po troch tisícročiach spánku vo veľmi mizernej nálade. S trojicou najnenávidenejších prisluhovačov sveta, menovite cárom Ivanom Hrozným, cisárom a vojvodcom Napoleonom Bonaparte a mafiánom Al Caponem zmobilizujú všetkých svojich prívržencov a plánujú prevrat, pri ktorom ovládnu najskôr múzeum Smithsonian a následne celý svet.
Rozhnevaný Larry rýchlo prichádza do Washingtonu. Pri svojej záchrannej misii stretá niekoľko výnimočných nových priateľov: excelentného Alberta Einsteina, čestného Abrahama Lincolna a aj okúzľujúci exponát – neskrotnú Ameliu Earhartovú, ktorí v Larrym prebudia jeho stratený zmysel pre dobrodružstvo a zábavu. Spolu so starými kamarátmi ako sú Teddy Roosevelt, Octavius , Sacajawea, Attila Hun a neandertálcami sa Larry nezastaví pred ničím, a skôr než sa rozvidnie, nastolí v múzeu poriadok. Noc v múzeu 2 je historicky prvý film, ktorý bol nakrúcaný v komplexe múzea Smithsonian – najväčšom a najnavštevovanejšom múzeu sveta.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .