• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Obchodník so smrťou

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Lord of War
 
Premiéra na SR: 13. apríl 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 122
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
42 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

On predáva zbrane… Oni zabíjajú…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Obchodník so smrťou je akčný dobrodružný príbeh natočený podľa skutočnej udalosti, ktorý sa odohráva vo svete medzinárodného obchodu so zbraňami.

Príbeh filmu hovorí o pozoruhodných výkonoch obchodníka so zbraňami Yuriho Orlova (Nicolas Cage). Yuri, ktorý sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach světa, hravo strčí do vrecka agenta Interpolu (Ethan Hawke), dvojích obchodných konkurencov a dokonce aj zákazníkov, medzi ktorých patrí väčšina najznámejších svetových diktátorov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane vlastné svedomie.
„Skoro všetko, čo sa vo filme deje, má skutočnú predlohu,“ hovorí Niccol. „Vojenské vrtulníky, ktoré boli predávané ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menili názvy a registračné údaje svojich lodí priamo na mori, dobre známy obchodník so zbraňami, ktorý bol v Amerike prepustený z väzby za veľmi podozrivých okolnosti, skutečnosti o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu… to všetko je pravda.
Vo filme sa pozrieme do via než 13 krajín, ktorých prostredie dramaticky nasnímal kameraman Amir Mokri v spolupráci s hlavným výtvarníkom Jeanem Vincentom Puzosom. Kombinácia ich talentov nám pomohla verne znázorniť smutnú absurditu sveta obchodu so zbraňami,“ hovorí režisér.
Producent filmu Philippe Rousselet si veľmi pochvaluje Puzosovu prácu na realistických vojnových ruinách, medzi ktorými Yuri Orlov buduje svoju kariéru. Puzos si při ich modelovaní musel pomôcť „s ubohými 50 miliónmi dolárov“ a je veľmi nezávislý.
Podľa posledných informácií sa skutečný Yuri Orlov ukrýva na území Sýrie, niektorého z afrických štátov alebo v Karlových Varoch.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .