• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Prebudenie tmy

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Seeker: The Dark Is Rising
 
Premiéra na SR: 25. október 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Len on sa môže vzoprieť temnote, aby zachránil svet…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Will je trinásťročný chlapec, ktorý prežíva úplne normálne problémy s dievčatami v škole, s početnou skupinou bratov a sestier a so svojím dospievaním. Jedného dňa však zistí, že začína nadobúdať nadprirodzené schopnosti a že sa s ním deje niečo divné. To už ale dostáva pozvánku na tajomné stretnutie, ktoré natrvalo zmení jeho život. Je to totiž on, kto je najmladším rytierom svetla, ktorý musí čeliť tme v odvekom súboji dobra a zla. S pomocou svojich nových priateľov a ochrancov sa vydáva na cestu naprieč stáročiami, aby získal šesť vzácnych kameňov, ktoré môžu zachrániť svet pred temnotou. Na pomoc mu prichádzajú ďalší. Proti nim však stojí tajomný jazdec a jeho prisluhovači. Boj o záchranu sveta sa môže začať.
Film vznikol podľa päťzvazkovej série spisovateľky Susan Cooperovej. Pôvodne deťom určené knihy sa stali bestsellermi a séria patrí medzi najznámejšie diela svojho žánru. Podobne ako u iných fantasy filmov napr. Pána prsteňov a Narnie je i tu stredobodom príbehu mladík, ktorý sa musí veľmi rýchlo vyrovnať so svojou novou úlohou záchrancu sveta. Vďaka tomu má samozrejme kopu starostí, ale tiež možnosť skutočne zasiahnuť do behu dejín a uvedomiť si, ako je dôležité v určitom momente vziať zodpovednosť za ďalší vývoj udalostí a nespoliehať sa pritom na ostatných. Práve tento moment poľudšťuje celý príbeh a ten tak nepôsobí pateticky ani jednoducho.
Film sa točil v rumunských ateliéroch a vznikol s minimom špeciálnych efektov. Väčšina akčných scén tak bola natočená realisticky. Boli použité napr. stovky živých hadov alebo havranov. Aj scény zatopenia starobylého chrámu sú natočené so skutočnou vodnou masou. Práve to robí z filmu zaujímavé predstavenie, ktoré má obdivuhodne realistický rozmer.
Prebudenie tmy je film určený pre deti i dospelých. Je to poctivý film o obyčajných veciach, ktoré nám môžu prerásť cez hlavu a nútiť nás k zásadným rozhodnutiam.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .