• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Prekliaty ostrov

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Shutter Island
 
Premiéra na SR: 25. február 2010
 
Premiéra vo svete: 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 148
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Niekto chýba.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Izolovaný ostrov uprostred oceána. Na ňom prísne strážená psychiatrická liečebňa pre tie najťažšie prípady. A jedna pacientka, ktorá zmizla. Prekliaty ostrov obsahuje ideálne ingrediencie pre dobrý thriller.
Ak pripočítame tri dôležité mená – autora románovej predlohy Dennisa Lehanea (Tajomná rieka, Gone, Baby ,Gone), režiséra Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria v hlavnej úlohe, je zrejmé, že označenie „dobrý thriller“ v tomto prípade nestačí.
Detektíva Teddyho Danielsa (Leonardo DiCaprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) priviedlo na prekliaty ostrov pátranie po šialenej vrahyni Rachel Solando (Emily Mortimer), ktorá zmizla zo svojej cely vo väzenskej psychiatrickej liečebni Ashecliffe a kdesi sa úspešne ukrýva. Píše sa rok 1954 a Amerika sa doposiaľ nespamätala z následkov Druhej svetovej vojny a naviac prežíva v permanentnej paranoji domnelého i skutočného komunistického ohrozenia. Daniels je učebnicovou obeťou tejto doby. Vojnový veterán stále spomína na prežité hrôzy a tiež sa musí vyrovnať so smrťou manželky. Až by sa dalo sarkasticky povedať, že v rámci vyšetrovania dorazil na správne miesto. Lenže na tomto ostrove niečo smrdí a skúsený detektív to inštinktívne vycíti. Napríklad je presvedčený o tom, že liečebné metódy, ktoré tunajší lekári vedení doktorom Johnom Cawleyom (Ben Kingsley) aplikujú na pacientov, nie sú celkom v súlade s Hippokratovou prísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektívovej príčetnosti, ktorá je vplyvom traumatických zážitkov z minulosti a pomerne desivej a skľučujúcej prítomnosti vystavovaná čím ďalej väčším otrasom.
Prekliaty ostrov predstavuje v poradí už štvrtú spoluprácu legendárneho režiséra Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Po historických Gangoch New Yorku, životopisnej dráme Letec a oscarovom triumfe Skrytá identita sa tento raz pustili do psychothrilleru, pre oboch nezvyčajného žánru, i keď Scorsese sám priznáva, že pod divácky vďačným žánrovým pozlátkom sa skrýva surová psychologická dráma. „Hlavná postava prežila veci, ktoré by som nikomu neprial prežiť, a teraz sa s nimi musí naučiť žiť . Cesta na ostrov a hľadanie zmiznutej pacientky je pre Danielsa tiež cestou k hľadaniu seba samého. Rád točím filmy, ktoré majú viac vrstiev,“ hovorí režisér.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .