• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Príbeh o rytierovi

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: A Knight´s Tale
 
Premiéra na SR: 30. august 2001
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 132
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
13 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Zmeň svoj osud! Staň sa rytierom!

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Zmeň svoj osud! Staň sa rytierom!Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia – dobrosrdečný Roland a horkokrvný Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa napriek hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie zomretého rytiera a v mene prežitia dokončiť turnaj.
Tým sa začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stáva členom Williamovej spoločnosti, ku ktorej ešte pribudne Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vytvoriť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. Na turnaji stretne Wiliam krásnu šľachtičnú Jocelyn, do ktorej sa zamiluje.
Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar, odhodlaný zničiť jeho sen. Adhemar sa chce oženiť s Jocelyn, poraziť Williama v najväčšom zo všetkých turnajov a odhaliť jeho tajomstvo…

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .