• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Priestupný rok

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Leap Year
 
Premiéra na SR: 25. marec 2010
 
Premiéra vo svete: január 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 97
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Anna chcela 29. februára požiadať svojho priateľa o ruku. Ten chlapec, čo stojí vedľa nej, nie je jej priateľ.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V Írsku majú peknú tradíciu. Na priestupný rok môže práve 29. februára požiadať dievča chlapca o ruku (Normálne je to naopak). V romantickej komédii Ananda Tuckera zistíte, čo všetko je ochotná moderná mladá žena podstúpiť, aby si tento zvyk mohla vyskúšať na vlastnej koži.
Anna Brady (Amy Adams) je pekná a úspešná bytová návrhárka z Bostonu. Má všetko, na čo si spomenie, teda okrem zásadného vyjadrenia svojho priateľa, nádejného kardiológa Jeremyho (Adam Scott). Ten sa totiž k tomu, aby pred ňou pokľakol a ponúkol jej prsteň, stále nejako nemá. A tak keď Jeremy odletí do Dublinu na lekársky kongres a naviac sa blíži magický 29. február, rozhodne sa Anna chytiť šancu za pačesy. Plán je jednoduchý. Odletí za Jeremym a požiada ona jeho, presne v súlade s tradíciou. Lenže buď osud alebo rozmary počasia s ňou majú iné plány. Lietadlo musí núdzovo pristáť vo Walese a Anne sa začínajú zúfalé preteky s časom. Keď sa jej už podarí preplaviť z jedného ostrova na druhý, zistí, že má za sebou tú ľahšiu časť cesty. Kde nájsť v tom najzapadnutejšom kúte Britských ostrovov taxi, alebo aspoň niekoho, kto by ju odviezol do írskej metropoly? Našťastie sa nad ňou zľutuje Declan (Matthew Goode), pohodový majiteľ ťažko stratovej krčmičky, ktorý jej ponúkne najskôr strechu nad hlavou a následne aj zvezenie do Dublinu. V tej chvíli si Anna povedala, že najhoršie má za sebou, a to rozhodne nemala robiť. Nemá zmysel zachádzať do detailov, ale iba letmý výpočet pohrôm, zahrňujúci neznesiteľne drzého Declana za volantom, stádo kráv na ceste, auto v priekope, bahenný kúpeľ a stratu luxusného kufra, ktorý má vlastné meno, úplne stačí na to, aby ste si urobili predstavu, že nie všetko bežalo podľa plánu. A ešte jedna vec sa vymkla spod kontroly – narastajúce vzájomné sympatie, kvôli ktorým Anna začne vážne premýšľať o tom, či má zmysel dôjsť až do cieľa.
Podľa scenáristu Harryho Elfonta bola pozabudnutá írska tradícia ideálnou základňou pre romantickú komédiu. „I keď iba s ňou by sme nevystačili, a tak sme Annu a Declana vytvorili ako charakterové protipóly a tým mohli vytvárať veľmi zábavné scény, nielen situačne, ale aj dialógovo,“ hovorí Elfont. Pokým Declan je bezstarostný „floutek“, ktorý nikdy nič nerieši, Anna je až príliš úzkoprsá, upätá a „dospelá“. Pretože Matthew Goode aj Amy Adams patria k hereckej špičke, tento zámer scenáristov stopercentne vyšiel.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .