• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Shrek – zvonec a koniec

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Shrek forever after
 
Premiéra na SR: 15. júl 2010
 
Premiéra vo svete: 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 92
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
8 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Posledná kapitola príbehov zeleného fešáka Shreka

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Čo nás čaká vo štvrtom diele Shreka? Omnoho drsnejšia Fiona, obtlstlý Kocúr v čižmách a omnoho zmätenejší Oslík. A kráľovstvo Za siedmimi horami hore nohami. Na svedomí to má Shrek, ktorý vypustil do sveta jedno veľmi nerozumné prianie.
Shrek totiž na vlastnej koži poznal, aké to je, keď sa žije šťastne až do smrti, a vôbec sa mu to nepáči. A nato naháňačka, pretože mať na starosti tri zelené Shrekčatá je nadzlobria úloha. Niet divu, že vyčerpaný otec na prahu zrútenia začína spomínať na časy, keď žil sám v barine, ľudia sa ho báli a Fiona hnila vo veži pod dračím dohľadom. A kacírsky sa pohráva s myšlienkou, aké by bolo krásne, keby sa zlaté časy aspoň na jeden deň vrátili. Počúvne ho nesympatický škriatok Martinko Klingáč, ktorému neradno veriť, lenže Shrek mu pri vidine jedného dňa staromládeneckej pohody sadne na lep a podpíše veľmi nevýhodnú zmluvu. Sotva v podpise dotiahne husím brkom nožičku na písmene „k“, ocitne sa doma v barine. Lenže rodná hruda zďaleka nevyzerá tak útulne ako kedysi. Shrek sa nechal napáliť.
Martinko Klingáč v jeho minulosti vymazal deň, keď sa narodil, čo odštartovalo priam katastrofálnu sériu udalostí, ktoré vyústili do dosadenia Klingáča na trón v kráľovstve Za siedmimi horami. Šanca na nápravu síce existuje, ale bude to omnoho zložitejšia úloha, než záchrana Fiony, získanie priazne jej otca či umlčanie Oslíka aspoň na päť minút. Samozrejme , to všetko spolu. Behom šibeničného termínu musí zlobor v postapokalyptickej verzii rozprávkovej ríše nájsť Fionu a primäť ju k bozku z pravej lásky. To pôjde ale ťažko, pretože z Fiony sa medzitým stala drsná Amazonka, ktorá v čele armády zlobrov plánuje zvrhnutie Klingáča z trónu a pre blázna, ktorý tvrdí, že je jej manželom a má s ňou tri deti, nemá pochopenie.
„Zvyčajne sa hovorí, že nakrúcať pokračovanie animovaných filmov je veľmi jednoduché, pretože máte k dispozícii osvedčené postavy a prostredie. Nám sa kvôli príbehu stala z výhody nevýhoda, „ hovorí režisér Mike Mitchell a vysvetľuje: „Chceli sme, aby všetko, čo ukážeme, bolo úplne iné než v predchádzajúcich dieloch Shreka, ale pritom ho neustále pripomínalo.“
K množstvu inovácií filmárov nútilo aj to, že tento diel sa kompletne nakrúcal v 3D. „Bolo to veľmi záludné, neustále nás to nútilo vymýšľať efektné kúsky, z ktorých divákom padne sánka, pritom sme ale nechceli ochudobniť príbeh a typický humor. Pokiaľ v nich vyvoláme úžas i smiech zároveň, odviedli sme dobrú prácu,“ hovorí producentka Teresa Cheng.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .