• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Veľkolepé múzeum

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Das große Museum
 
Premiéra na SR: 6.12.2014
 
Premiéra vo svete: 5.9.2014
 
Krajina pôvodu: Rakúsko
 
Dĺžka filmu: 94
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera: ,
 
Hudba: ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
71%
71/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

„Život medzi pokladmi jedného z najväčších múzeí histórie umenia.”

0
Pridaný 5. decembra 2014 od

 
Obsah
 
 

Dokumentarista Johannes Holzhausen svojou snímkou Veľkolepé múzeum prináša divákom neobyčajný, vtipný a dômyselný pohľad do zákulisia jednej z najväčších a najdôležitejších svetoznámych kultúrnych inštitúcií. Po dvoch rokoch strávených v útrobách Múzea dejín umenia vo Viedni prináša obraz každodenného života v múzeu a predovšetkým sled mikrodrám jeho pracovníkov – od generálneho riaditeľa cez prepravcov a kultúrnych historikov až po členov upratovacej služby a všetkých, ktorí sa podieľajú na vytváraní ideálneho prostredia pre umenie.

Jeden reštaurátor zistí, že Rubensov obraz bol niekoľkokrát premaľovaný, a druhý si pri lepení modelov lodí rád zanadáva. Pracovník z oddelenia hostiteľských služieb si myslí, že jeho tím nie je dostatočne začlenený do života v múzeu, a vedúci úseku kolekcií čoskoro odíde do zaslúženého dôchodku. Historik umenia prežíva vzrušenie a frustráciu z prebiehajúcej aukcie a finančný riaditeľ si myslí, že číslo 3 na propagačných materiáloch pôsobí agresívne.

Mozaika drobných príbehov múzejných pracovníkov robí zo snímky viac než len obyčajný portrét verejnej kultúrnej inštitúcie, ktorá sa snaží udržať si integritu balancovaním medzi rozpočtovými problémami a konkurečným tlakom. Vdychuje život do obrovských miestností múzea a vo filme vytvára atmosféru trpezlivého skúmania a reštaurátorstva nadčasových umeleckých predmetov. Holzhausenova snímka, ktorá získala na MFF Berlín 2014 cenu Caligari Film, sa tak dotýka nielen otázky funkcie umenia v spoločnosti či prezentácie kultúrneho dedičstva v súčasnosti, ale aj tém kultúrnej identity a ľudskej pominuteľnosti.

0 208 2f07e986-3eaf-11e4-a537-9c8e9959be16 das_grosse_museum_c_navigator_film_1klein-370x208 ff719664-3f47-11e4-a537-9c8e9959be16 velkolepe_muzeum_2-370x208 velkolepe-muzeum_b380ce_profile velkolepe-muzeum_f3ce03_profile velkolepe-muzeum-film-posterFavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .