• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Výlet

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Výlet
 
Premiéra na SR: 12. september 2002
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Nevšedný road-movie, v ktorom babička naplní svoj sen, matka sa k svojim dcéram prestane chovať ako k deťom, dcéry sa k svojim manželom prestanú chovať ako k idiotom a otcov popol je rozptýlený po celej krajine a ešte ďalej.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Nevšedný road-movie, v ktorom babička naplní svoj sen, matka sa k svojim dcéram prestane chovať ako k deťom, dcéry sa k svojim manželom prestanú chovať ako k idiotom a otcov popol je rozptýlený po celej krajine a ešte ďalej. Druhý, kritikou ospevovaný film režisérky filmu Ene Bene.
Je to už skoro šesť mesiacov, čo otec zomrel, ale jeho popol stále stojí na babičkinom príborníku. Nikto z rodiny však netuší, že plastiková urna môže byť pre ich životy čosi ako dobre načasovaná bomba. Dlho odkladaná výprava na slovenský cintorín, kde si otec údajne želal ležať, zvedie dohromady ľudí, z ktorých každý žije inde a po svojom. Už spoločný rodinný obed pred cestou naznačuje, že medzi nimi nepanuje žiadna rodinná idyla. Mladšia dcéra Zuzana, nepríliš úspešná výtvarníčka a “dizajnérka” kachličiek do kúpeľne, ťažko znáša naivne iritujúce poznámky svojho muža Pavla. Ak k tomu pripočítame jej, možno až príliš atraktívneho, úspešného a nezávislého milenca, maliara Lubora, je jasné, že Zuzanu rodinné historky o starých kompótoch príliš nezaujímajú. Staršia sestra Ilona sa na výlet vydáva vo vysokom stupni tehotenstva. Dôvod pohnúť se konečne z miesta má aj Zuzanina a Ilonina matka Milada. Tá sa ako čerstvá vdova a často i nevítaná svokra cíti čím ďalej zneuznanejšia a zbytočnejšia. Ani úmysly babičky Valérie nie sú späté iba s pietnym aktom. Všetkým síce stále pripomína, ako veľmi chcel jej syn odpočívať na cintoríne vo svojom slovenskom rodisku. Jej nadšenie, že sa do rodného Nového Mesta nad Váhom pozrie sama, je ale predsa len až príliš nápadné. Dámsku posádku dopĺňa Zuzanin manžel Pavel. Ten – až na miernu nadváhu, ktorá ho občas trochu trápi – vyzerá ako jediný spokojný a možno až naivne šťastný člen rodiny. Jeho prítomnosť sa ale počas cesty ukáže ako veľmi podstatná a Pavel se z nevyhnutného pánskeho “doplnku” stane prirodzeným vodcom celej výpravy.
Údajné nebožtíkovo posledné želanie je však treba splniť, a tak do staručkého Wartburgu a nablýskaného Renaultu nastupujú babička, vdova, dve dcéry, zať a vnuk, aby sa vydali na dobrodružnú cestu na cintorín v Novom Meste nad Váhom.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .