• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Výmena

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Changeling
 
Premiéra na SR: 8. január 2009
 
Premiéra vo svete: 31. október 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 141
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Pre záchranu syna urobila to, čoho sa všetci ostatní báli.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Režírujúci Clint Eastwood si rád vyberá príbehy, ktoré idú až do drene ľudských emócií. Výmena nie je výnimkou. Príbeh ženy, ktorej osud pripraví nesmierne ťažké životné skúšky, je podobne výnimočný ako režisérove predchádzajúce a mnohými cenami ovenčené filmy Nezmieriteľní, Tajomná rieka alebo Million Dollar Baby.
Los Angeles, marec 1928. Je svieže sobotňajšie ráno a v útulnom domčeku na predmestí sa slobodná matka Christine Collins (Angelina Jolie) pred odchodom do práce lúči so svojím deväťročným synom Walterom. Netuší, že ho možno vidí naposledy. Po návrate z práce totiž čelí asi najväčšej nočnej more každého rodiča – zmiznutiu dieťaťa. Napriek usilovnému pátraniu štátnych orgánov sa nepodarí zachytiť ani jedinú stopu strateného chlapca. Ubehne päť mesiacov a naraz, ako blesk z jasného neba, príde šťastná novina. Walter sa našiel a losangeleská polícia, ktorá si potrebuje napraviť pošramotenú povesť, zavinenú mnohými škandálmi, ho s veľkou pompou pred zrakmi novinárov odovzdáva matke. Moment nadšenia vzápätí vystrieda ďalšia vlna zúfalstva. Nájdený chlapec nie je jej Walter. Polícia, ktorá nechce prísť o kladné body ale trvá na tom, že nájdený chlapec je nezvestný Walter Collins a matkine protesty vysvetľuje neskutočnou psychickou záťažou. Rovnako bohorovne odmieta aj evidentné dôkazy svedčiace v prospech jej teórie. Zúfalí ľudia robia zúfalé veci a Christine sa pustí do boja za svoju pravdu s takou vehementnosťou, že začne byť nepohodlná. Zatiaľ čo ona chce nájsť svojho pravého syna, tí, ktorí by jej mali pomáhať a chrániť, robia všetko pre to, aby ju umlčali. Možno i navždy.
Neuveriteľný príbeh bojovníčky Christine Collins uzrel svetlo sveta vďaka scenáristovi Michaelovi Straczynskému, ktorý ho pred siedmimi rokmi objavil v archíve losangeleskej radnice. „Chystali sa zničiť nejaké staré záznamy a ponúkli mi, či sa v nich nechcem pohrabať, než skončia v peci. Keď som natrafil na záznam o jej prípade, neveril som, že sa to skutočne stalo. Tá žena vytrvalo kládla jednoduchú otázku – Kde je môj syn? – a takmer ňou rozložila policajný zbor mesta Los Angeles, “ hovorí Straczynski.
Príbeh ponúkol slávnym hollywoodskym producentom Brianovi Grazerovi a Ronovi Howardovi, pretože vedel, že majú slabosť pre látky podľa skutočných udalostí a tí ho odporučili Clintovi Eastwoodovi, ktorý s nimi túto vášeň zdieľa.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .