• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Ženy

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Women
 
Premiéra na SR: 15. január 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 114
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Komédia, v ktorej sa dozviete, po čom ženy skutočne túžia.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Čo vznikne, keď sa zídu hviezdne herečky na čele s Meg Ryan a Annete Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jednej osobe Diane English a klasický príbeh o skupinke kamarátok z New Yorku? Odpoveďou sú Ženy, vtipná a iskrivá komédia o súčasných ženách a sile ženského priateľstva. Predlohou bol film Georga Cukora z roku 1939 a divadelná hra Clare Boothe Lucea z roku 1936.
Mary (Meg Ryan) má ideálny život: krásny dom, rozkošná dcéra, úspešný manžel a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky, predovšetkým na najlepšiu priateľku Sylviu (Annette Bening). Táto žena s veľkým šmrncom a ostrým humorom je šťastne slobodná a práve bola povýšená na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do ich vernej trojice patrí ešte Edie (Debra Messing), výstredná žena, ktorá robí matku kamarátkam i svojmu stále sa rozrastajúcemu potomstvu. Ďalej je tu humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okúzľujúca lady so zvláštnym darom hovoriť ľuďom veci, ktoré rozhodne nechcú počuť.
Ideálny život je ale málokedy večný. K jeho zruinovaniu stačí často úplná maličkosť. Napríklad strata zamestnania a následná túžba zlepšiť si náladu návštevou manikérky. Práve tu sa Mary dozvie
o manželovej nevere, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis – včítane pikantných detailov. Potom nezostáva iné, len sa vydať na dlhú cestu znovunájdením vnútorného kľudu, sprevádzanú škatuľami sladkého a dňami strávenými doma v pyžame. Mary nakoniec skončí v ženskom ozdravnom tábore, kde sa zoznámi s „grófkou“ Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovníčkou marihuany, ktorej triezvy prístup k životu sa stane pre Mary inšpiráciou.
Keď sa Mary vráti do New Yorku, začne znovu dávať dokopy svoj starý život, ale tento raz s vedomím, čo a kto je v jej živote najdôležitejší. Toto zistenie hrá zásadnú rolu vo chvíli, keď sa má stretnúť s človekom, ktorý jej ublížil najviac, ktorého prítomnosť jej ale tiež najviac chýba. So Sylviou.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .