• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Agent bez minulosti

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Bourne Identity
 
Premiéra na SR: 24. október 2002
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 120
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
46 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Bol perfektnou zbraňou, kým sa nestal terčom…

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Bol perfektnou zbraňou, kým sa nestal terčom…Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho než živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Nič viac. Keď sa mu konečne vráti vedomie, nedokáže nič o sebe svojim záchrancom povedať. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. To signalizuje veľmi nebezpečnú minulosť. Ale kto a prečo ho chcel zabiť, si vybaviť nedokáže.
V zurišskej depozitnej schránke, kam sa po vylodení vydá, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, závratne vysokú hotovosť, automatickú pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. I keď o sebe stále nič nevie, čoskoro pochopí, že ľudia, ktorí ho poznajú, usilujú o jeho život. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10 000 dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej minulosti…
Román Roberta Ludluma bol už pred rokmi sfilmovaný a uvedený v televízii a na videu pod názvom Agent bez mena s Richardom Chamberlainom v hlavnej úlohe. Režisér nového prepisu Doug Liman sa rozhodol natočiť akčný špionážny film zakotvený v súčasnej realite, ktorý by oslovil aj mladú divácku generáciu. So súhlasom autora pristúpil k rozsiahlym škrtom a zmenám, a (pre mnohých až prekvapivo), do hlavnej úlohy obsadil Matta Damona, držiteľa Oscara za Dobrý Will Hunting. Ten o svojom najnovšom filme povedal: „Vedel som s istotou, že Doug nenatočí štandardný hollywoodsky akčný film“. Vystihol tak stručne a presne kvalitu, ktorú Doug románu z 80. rokov vtlačil.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .