• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Cesta bojovníka

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Pathfinder
 
Premiéra na SR: 13. september 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Žáner: , , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Postavil sa zlu a stal sa legendou.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Vikinský chlapec je po stretnutí jeho bojovníkov s indiánmi ponechaný napospas pôvodným obyvateľom severoamerického kontinentu. Tí ho prijmú medzi seba a vychovajú z neho bojovníka. Muža, ktorý bude stáť na ich čele proti silnejúcim vikinským nájazdom.

Amerika, šesť storočí pred prvou Kolumbovou cestou. Na pokojné pobrežie prichádzajú vikinskí bojovníci a bezohľadne plienia, zabíjajú a zotročujú. Rovnako náhle, ako sa objavia, tak aj zmiznú, a zostane po nich iba malý, nebojácny chlapec. Toho sa ujme jeden z indiánskych kmeňov a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti i meno Duch. O pätnásť rokov neskôr sa temní severania vracajú a ohrozujú kmeň. S pomocou indiánskeho šamana sa mladý hrdina vydáva na ostrý súboj s presilou, ktorý navždy určí budúcnosť tých, čo ho medzi seba prijali.

Vizuálne veľmi prepracovaný film proti sebe stavia temných, chladných a nekompromisných vikinských bojovníkov a prirodzených, otvorených Indiánov. Tí sa, samozrejme, len ťažko môžu brániť nájazdu oveľa vyspelejšej a agresívnejšej civilizácie. Hlavný hrdina je človekom stojacim medzi týmito dvoma svetmi a jeho úlohou je ochrániť svoju novú rodinu.

Film vznikol zároveň i ako komiks a práve táto štylizácia ho stavia nad žáner historického filmu smerom k akčnej snímke. Nakrútili ho však v reálnom prostredí okolo kanadského Vancouveru a vďaka tomu ide o klasickú akčnú snímku vo veľkom štýle, akú už v súčasnosti diváci v kinách iba ťažko nachádzajú. Cesta bojovníka ako jeden z mála filmov vychádza z legiend o dávnych objaviteľoch Nového sveta.

Režisér filmu Marcus Nispel pracoval na videoklipoch pre skupinu Faith No More a pre ďalšie americké hudobné hviezdy. Ako filmár debutoval hororom Texaský masaker motorovou pílou. Scenáristka Laeta Kalogridis pracovala na veľkofilmoch Alexander Veľký a Nočná hliadka. Predstaviteľ hlavnej úlohy, novozélandský herec Karl Urban, je u nás známy z akčných filmov Doom, Bournov mýtus, Riddick a v neposlednom rade ako Eomer z trilógie Pán prsteòov.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .